Maye Musk: nie tylko matka Elona Muska

Maye Musk, matka najbogatszego obecnie człowieka na ziemi Elona Muska, nie chce i nie żyje w cieniu swojego sławnego syna. Od 50 lat jest modelką i aktywistką, ma na koncie okładki w najbardziej prestiżowych tytułach (m.in. „Time”, „New York Magzine”, „Elle”,„Vogue”) i powtarza: „Byłam sławna przed Elonem”.

Co więcej, 74-latka sama również tworzy historię. Właśnie ukazało się specjalne, coroczne wydanie „Sports Illustrated Swimsuit Issue”, na okładce którego znalazło się zdjęcie Maye w jednoczęściowym kostiumie kąpielowym. Tym samym Musk stała się najstarszą osobą, która zapozowała na pierwszej stronie kultowego już wydania.

Jestem tak podekscytowana, że w wieku 74 lat znalazłam się na okładce #SI_Swim22. Najwyższy czas! -  napisała w instagramowym poście, w którym pochwaliła się rezultatami okładkowej sesji zdjęciowej.

Jak opowiedziała w rozmowie z magazynem „People”, początkowo zaskoczona propozycją redakcji SI.

Moja pierwsza reakcja była taka, że nie mogłam sobie tego wyobrazić. Dlaczego ktoś chciałby mieć 74-latkę na okładce? Zwłaszcza w stroju kąpielowym?

Po chwili zastanowienia Maye zdecydowała się jednak przyjąć ofertę. Zapozowała w kostiumie kąpielowym, by dać ważny sygnał innym kobietom i pokazać, że wszystkie mogą czuć się komfortowo w swoim ciele, bez względu na PESEL.

„Myślę, że dzięki temu kobiety po siedemdziesiątce będą czuły się bardziej komfortowo podczas pływania. Podobnie jak kobiety po dwudziestce i trzydziestce” – powiedziała modelka.

Maye Musk: kobieta z planem na życie

W wieku 31 lat Maye Musk została samotną matką z trójką dzieci: Elonem, Kimbalem i Toscą (najbardziej znany dziś jest ten pierwszy, jednak wszyscy odnieśli w życiu sukces). Po tym, jak odeszła od przemocowego męża Errola, musiała pracować na pełny etat, by utrzymać rodzinę. Z zawodu jest dietetyczką, więc udzielała porad żywieniowych i dorabiała jako modelka.

O swoich doświadczeniach – tak prywatnych, jak zawodowych – opowiedziała w książce „Kobieta z planem na życie. O pięknie, przygodach i sukcesach”, którą wydała w 2019 roku (tytuł ukazała się na polskim rynku w 2022 roku nakładem wydawnictwa Sensus). To fascynująca opowieść o fascynującej kobiecie, która wielokrotnie musiała zaczynać życie na nowo, ale z każdej sytuacji wychodziła silniejsza. Inspirująca lektura - tak jak jej bohaterka. 

--

Zobacz także:

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.