Coraz więcej osób na całym świecie rezygnuje z mięsa – część ze względów etycznych ideologicznych, inni z przyczyn zdrowotnych. McDonald’s, jako globalna sieć restauracji, stara się słuchać potrzeb swoich klientów i wychodzić naprzeciw ich oczekiwania. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że w związku z rosnącą tendencją niejedzenia mięsa, w ofercie restauracji zaczęło pojawiać się coraz więcej propozycji wegańskich oraz wegetariańskich. Prawdziwym hitem okazał się szwedzki McVegan, a także (dostępna w Finlandii) kanapkaEl Veggo, której głównym składnikiem jest stek sojowy. Nie są to jednak jedyne roślinne nowości w menu restauracji McDonald’s!

McDonald’s wprowadza do swojej oferty wegańskie nuggetsy!

Do oferty McDonald’s trafiły ostatnio wegańskie nuggetsy. Skomponowane z ciecierzycy, kalafiora, kukurydzy, cebuli, marchewki oraz ziemniaków kąski, do tego otoczone złocistą panierką (podobną do tej klasycznej) mają być zdrowszą i równie smaczną alternatywą dla tradycyjnych – smażonych na głębokim tłuszczu kawałków kurczaka. Chcielibyście ich spróbować? My też! Niestety na razie dostępne są jedynie w norweskich restauracjach sieci. Najwyższa pora zaplanować krótki wypad do Skandynawii!

W McDonald's kupicie Happy Meal z... książką zamiast plastikowej zabawki! >>>

Bezmięsne McNuggets oraz inne roślinne propozycje w polskich restauracjach McDonald’s – kiedy wegetariańskie menu trafi do naszego kraju?

Niestety bezmięsna oferta polskich restauracji McDonald’s jest na razie dość uboga, a w zasadzie żadna (nie licząc oczywiście frytek, lodów i pozostałych deserów). To dość smutne, szczególnie gdy przyjrzymy się bliżej najnowszym badaniom GUS, które mówią, że coraz więcej osób w naszym kraju świadomie rezygnuje z codziennego spożycia mięsa. Szacuje się, że kilka procent wszystkich Polaków, to zdeklarowani wegetarianie lub weganie. W związku z tym mamy nadzieję, że już niedługo także w polskich restauracjach McDonald’s będziemy mogli spróbować nie tylko bezmięsnych nuggetsów, ale również roślinnych kanapek (na przykład z kotletem z fasoli). Co wy na to? Spróbowalibyście wegetariańskiego burgera od McDonald’s?

Tego nie zamówicie w polskich restauracjach McDonald’s! Żałujecie? >>>