Mleko sojowe w ofercie, testowanie papierowych słomek zamiast tych wykonanych z plastiku, do tego wegańskie nuggetsy. McDonald's stara się jak może, by iść z duchem czasu i stać się bardziej eko. Niestety nie zawsze dotyczy to także Polski. Brytyjski oddział słynnej sieci fast foodów zadeklarował właśnie zmiany, na które mamy nadzieję nasz kraj też nie będzie musiał długo czekać.

McDonald’s w Wielkiej Brytanii podjął decyzję o wycofaniu plastikowych wieczek z lodów McFlurry i od teraz będzie sprzedawać je w opakowaniach w 100% zrobionych z tektury. To jednak nie jedyne zmiany, jakie mają zostać wprowadzone. Papierowej alternatywy doczekały się też miseczki na sałatki. Tym samym działania popularnego fast foodu przyczynią się do redukcji 383 ton plastikowych odpadów rocznie.

Smaki McFlurry, których nie ma w Polsce, a bardzo chcielibyśmy, żeby się pojawiły

McDonald’s przedstawił już jak będzie wyglądać nowy sposób podania lodów, jednak na pierwszy rzut oka widać, że bez zmian pozostaną plastikowe łyżeczki. Póki co nie ma jeszcze pomysłu na to, z jakiego biodegradowalnego tworzywa powinny być produkowane.

Decyzja McDonald’s jest zaskakująca i napawa nadzieją, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie protesty konsumentów odnośnie wycofania plastikowych słomek do milkshake’ów na rzecz tych papierowych. Petycję podpisało ponad 40 tys. osób, których głównym argumentem jest to, że papierowe rurki szybko rozmakają, co wpływa również na smak napoju.

Oprócz zmian dotyczących produkcji plastiku, firma ogłosiła plany o zminimalizowaniu emisji CO2 o 36 proc. do 2030 roku. Wcześniej, bo w 2025 roku, wszystkie opakowania z McDonald's mają pochodzić z recyklingu lub zrównoważonych źródeł. Brzmi super, ale nie zapominajmy, że hodowla przemysłowa zwierząt (a McDonald's to przede wszystkim mięso) odpowiedzialna jest za 18% emisji gazów cieplarnianych, co ma kolosalny wpływ na zmiany klimatyczne na całym świecie.

Zobacz także: KFC wprowadza do oferty wegetariańskiego burgera!