Co sieci fast foodów mają do zaoferowania wegetarianom i weganom? Wegetariańską opcję burgera – Halloumi Burger wprowadziła restauracja KFC. W Burger King można zjeść Rebel Whoppera. W McDonald’s już od jakiegoś czasu dostępne jest sojowe mleko, a od 20 listopada w sieciówce z dużym żółtym M w logo można zjeść wegetariańską wersję kanapki Burger Drwala, w przypadku której mięso zastąpiono kotletem warzywnym. To wręcz milowy krok w ofercie McDonald’s i nie ostatni, jeśli chodzi o wzbogacenie oferty wegańskimi opcjami. Teraz sieć zamierza wprowadzić pierwszy w historii cały wegański zestaw, Veggie Dippers

Ci znajdzie się w pierwszym wegańskim zestawie w McDonald’s? Veggie Dippers to nic innego, jak wegańskie nuggetsy. Będą one zrobione z czerwonej papryki, ryżu, pesto z suszonych w słońcu pomidorów, grochu oraz chrupiącej panierki z bułki tartej. Będą dostępne w zestawie z frytkami przygotowywanymi w wegański sposób, sosem oraz napojem, także jako pojedyncza pozycja z menu, jak i zamiennik burgera w zestawie Happy Meal. Co kluczowe, smażone będą oddzielnie, aby nie miały kontaktu z tłuszczem zwierzęcym. Tak zapowiada Thomas O’Neill, szef marketingu żywności w McDonald’s w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Zobacz także: Burger King wprowadza wege burgera! Czym zastąpiono wołowinę?

Nie bez powodu. Niestety, póki co, zestaw Veggie Dippers zjemy jedynie w brytyjskiej i irlandzkiej filii amerykańskiej sieci. Pojawi się w menu 2 stycznia 2020 roku, idealnie wpisując się tym samym w akcję Veganuary, propagującej przejście na dietę wegańską wraz z początkiem nowego roku. - W ciągu ostatnich 12 miesięcy zaobserwowaliśmy 80-procentowy wzrost liczby klientów zamawiających bezmięsne pozycje w McDonald’s. Nadszedł czas, by marka znana z McNuggest wprowadziła ofertę również dla naszych wegetariańskich i wegańskich klientów – dodaje O’Neill.

Jak to będzie wyglądać cenowo? Veggie Dippers kosztować będą 4,99 funtów w zestawie z frytkami, sosem i napojem, 2,99 funtów w zestawie Happy Meal, a 3,29 funtów za 4 sztuki wegańskich nugggestsów.

Zobacz także: Czym zastąpić mięso w diecie wegetariańskiej?