Nie tylko Maffashion, Sara Boruc i Magda Butrym. Do stale powiększającego się (co bardzo nas cieszy!) grona twórców marek odzieżowych z metką „made in Poland”, którzy ubierają pierwszoligowe gwiazdy mody i show-biznesu, dołączył Jakub Buczyński, założyciel brandu Jackob Buczynski. We flagowych produktach Polaka, czyli kurtkach z różnobarwnymi frędzlami, zapozowała właśnie jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych gejowskich par na świecie.

Tom Daley i Dustin Lance Black z synem w kurtkach polskiego projektanta

Tom Daley i Dustin Lance Black, bo to o nich mowa, pobrali się w 2017 roku. Rok później na świecie pojawił się ich urodzony przez surogatkę synek Robbie Ray Black-Daley. Brytyjski sportowiec specjalizujący się w skokach do wody z 10-metrowej wieży i laureat Oscara za scenariusz do filmu Obywatel Milk na co dzień nie tylko zajmują się pracą i wychowaniem dziecka, ale także regularnie dbają o dobry kontakt ze swoimi fanami w mediach społecznościowych. W miniony weekend na ich oficjalnych profilach na Instagramie znalazły się kolejne urocze zdjęcia z ich pociechą.

Z postów małżonków dowiadujemy się, że podczas niedzielnego spaceru po Londynie cała tęczowa rodzina miała na sobie pasujące do siebie ubrania autorstwa polskiego projektanta.

Uwielbiam nasze małe rodzinne spacery i pikniki w parku! Robbie był szczególnie fanem naszych „skrzydeł”, dzięki którym możemy latać jak ptaki - napisał Tom Daley w opisie do fotografii.

Denimowe katany w stylu festiwalowym, zwieńczone powiewającymi na wietrze pasmami z kolorowych materiałów, zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na trzylatku, ale także na obserwatorach pary.

Też chcę taką kurtkę! - czytamy w licznych komentarzach.

Uwagę na oryginalne stroje zwróciła nawet znana m.in. z programu RuPaul's Drag Race i australijskiego Tańca z Gwiazdami drag queen, Courtney Act.

Cóż za śliczne looki! - skomentowała pod postem brązowego medalisty olimpijskiego z Londynu i Rio.

Kim jest Jakub Buczyński?

Jakub Buczyński nie krył ogromnej radości z faktu, że jego projekty przypadły do gustu zagranicznym gwiazdorom i od razu pochwalił się swoim małym sukcesem na swoim instagramowym profilu.

Najmilsze zakończenie #pridemonth i piękna niespodzianka na 4 lata działalności mojej marki! Moja ulubiona tęczowa rodzina ubiera #jacketbyjackob. WOW! Dziękuję :) - napisał projektant.

Utalentowany projektant młodego pokolenia to reprezentant nowego nurtu w światowej modzie, który stawia na ekologię i ponowne wykorzystanie już istniejących, a nieużywanych zasobów.

Marka powstała w 2017 roku z potrzeby zamanifestowania sprzeciwu wobec wszechobecnej nadprodukcji dóbr - czytamy na oficjalnej stronie jego marki.

Co ciekawe, zanim Kuba trafił do świata mody wiązał swoją przyszłość ze... sportem. Studiował na AWF-ie i zawodowo trenował pływanie, ale w końcu uznał, że to nie dla niego. Założył bloga o tematyce modowej, a następnie zaczął tworzyć swoje pierwsze katany z materiałów z odzysku. Dziś w ofercie marki Jackob Buczynski są również kurtki, płaszcze, patchworkowe bombery oraz akcesoria.

Wszystkie produkty powstają przy użyciu ciuchów, tkanin i materiałów z odzysku pochodzących z second-handów z całej Europy - zapewnia projektant.

Zobaczcie, jak Tom Daley, Dustin Lance Black i mały Robbie prezentują się katanach marki Jackob Buczynski już teraz w naszej GALERII.