A konkretnie na kongresie IMCAS, czyli największym na świecie kongresie, na którym można zobaczyć co nowego dzieje się szeroko pojętej dziedzinie medycyny estetycznej. Wszystkie nosy, pośladki, piersi, włosy, usta – to tutaj najpierw wiadomo, czego wkrótce będziemy pragnąć.

Konsumentki ery tik – toka

Młode dziewczyny i chłopaki korzystają z zabiegów medycyny estetycznej odważniej i bez zahamowań – mówi dr Fischhof- Śmielak. O ile te starsze czasami robiły zabiegi w ukryciu i niekoniecznie chętnie opowiadały się otoczeniu, młodsze idą na zbieg, bo chcą zrobić sobie coś, co upodobni je do konkretnej osoby (najczęściej np. Hailey Bieber), a o planowanym zabiegu informują cały świat poprzez social media (Instagram, Tik tok, Snapchat itd). Dzięki tym mediom dostąp do zabiegów (a konkretnie możliwość obejrzenie ich efektów) jest dużo łatwiejszy. I to dobrze. W zasadzie każdy lekarz, który zajmuje się estetyką może na swoim Instagramie pokazać efekty swojej pracy. Dzięki temu widzimy jak „robi” nosy czy usta i czy chcemy skorzystać z jego pomocy. Instagramy stają się swoistymi portfolio kliniki, ułatwiają klientkom zdecydowanie się na konkretny zabieg. To pierwsza ważna rzecz. Druga to…  

Produkt – jak wybrać bezpieczny?

Nie oszukujmy się. To nie my go wybieramy. W przypadku zabiegów medycyny estetycznej ważne jest to, aby było pięknie, ale i bezpiecznie. Bo, nie ukrywajmy komplikacje,  jak w każdej innej dziedzinie zdarzają się i tutaj. Jeśli korzystamy  z usług lekarza, to po pierwsze wiemy, że ma on właściwe kompetencje, aby w razie kompotów poradzić sobie komplikacjami (3 trudne słowa na k ;-) . A po drugie w gabinecie mamy gwarancję, że produkt, który zostanie nam zaaplikowany (kwas hialuronowy, botoks, wypełniacz, nici) jest certyfikowany. Lekarz wszystkie produkty, które kupuje musi rejestrować, od niego też zawsze powinnaś wyjść z tzw. paszportem produktu, czyli informacja co i w jakie dawce zostało podane, aby w razie komplikacji i możliwości odwrócić. Zapytacie jak? Wszystkie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego (dotyczy tylko jego), czyli wypełniacze, mezoterapia, kondycjonowanie, powiększanie ust są zbiegami odwracalnymi, bo lekarz dysponuje enzymem hialuronidazą i po prostu wstrzykuje go w miejsce, gdzie kwasu jest za wiele lub się przemieścił,  aby go rozpuścić.

Lekarz – gdzie szukać najlepszych lekarzy medycyny estetycznej?

To czasami wcale nie ci, którzy mają najwięcej gwiazdek na znanym lekarzu. Jak wybrać tego najlepszego? No to wydaje się proste. Warto popytać, obejrzeć inne pacjentki, posłuchać opinii, skorzystać z polecenia. Albo najprościej — pójść na pierwszą wizytę, która powinna być konsultacją. Godny zaufania lekarz to nie ten, który zgodzi się od razu na wszystkie nasze zachcianki tylko taki, który zrobi mam bardzo rzetelną diagnozę, konsultację, opowie o wszystkim możliwościach zabiegów, ustali plan i nie będzie na nic naciskał. Bo w medycynie estetycznej chodzi wszak o to, by po wyjściu od lekarza nie było widać, że coś było robione, tylko by, wyglądać najlepiej jak się da. To takie łapanie świeżości w rysach i na skórze A odmładzaniu, to my już dziękujemy.

 O tym i wielu innych rzeczach rozmawiamy z dr Iwoną Fischhof – Śmielak w 10 odcinku mojego podcastu „Co mam sobie zrobić” dla magazynu Glamour. Zapraszam do wysłuchania!

Podcast dostępny również na Spotify 

 

Zobacz także: