Na początku tego roku Meghan Markle i książę Harry zaskoczyli cały świat, podejmując zaskakującą dla wszystkich decyzję. Księżna i książę Sussex postanowili opuścić dwór królewski, rezygnując z obowiązków rodziny królewskiej. Zdecydowali również o tymczasowej wyprowadzce z Anglii i przeniesieniu do Kanady. Królowa Elżbieta II pozbawiła ich oficjalnych tytułów, zaznaczając jednocześnie, że szanuje ich decyzję i wspiera swojego wnuka oraz jego żonę. Meghan i Harry są również zobowiązani do spłacenia remontu Frogmore Cottage - posiadłość, która ma pozostać ich brytyjskim domem, została sfinansowana z pieniędzy podatników. Mówi się o tym, że Amerykanka wróci do aktorstwa i niedługo podpisze kontrakt z Disneyem. Co więcej, zagraniczne portale donoszą, że latem ona, książę Harry i ich 9-miesięczny syn Archie Harrison przeprowadzą się tymczasowo do Los Angeles, skąd pochodzi Meghan i gdzie mogłaby rozwijać swoją aktorską karierę. Już niedługo nie będą częścią dworu brytyjskiego, dlatego to bardzo możliwe. Rzecznik prasowy księżnej i księcia Sussex poinformował, kiedy dokładnie opuszczą brytyjski dwór.

Meghan Markle wystąpi w nowym show Netfliksa? >>>

Meghan Markle i książę Harry: wiemy, kiedy dokładnie opuszczą dwór królewski

Książę Harry jakiś czas temu w oficjalnym przemówieniu wyjaśnił powody odejścia z dworu brytyjskiego całej swojej rodziny, czyli żony Meghan Markle i syna Archiego. „Decyzja, którą podjąłem w imieniu mojej żony i własnym, nie należała do łatwych. To były miesiące rozmów (…), ale naprawdę nie było innej opcji. Decyzja, którą podjąłem w imieniu mojej żony i własnym, nie należała do łatwych. To były miesiące rozmów (…), ale naprawdę nie było innej opcji” To, co chciałbym żeby było jasne, to że nie odchodzimy, nie porzucamy was. Mieliśmy nadzieję, że uda się służyć Królowej i wypełniać charytatywne czy wojskowe zobowiązania, ale nie pobierając pieniędzy z publicznych funduszy. Okazało się być to niemożliwe. Zaakceptowałem to, pamiętając, że nie zmienia to, ani tego kim jestem ani tego, jak jestem zaangażowany”.

Wiedzieliśmy, że Meghan Markle i książę Harry oficjalnie opuszczą brytyjski dwór wiosną 2020. Ich rzecznik prasowy poinformował, że stanie się to dokładnie 31 marca tego roku, czyli już za kilka tygodni! Nie będą oni dłużej korzystać ze swoich królewskich tytułów i pełnić obowiązków rodziny królewskiej, a także korzystać z pieniędzy podatników. Pragnął poświęcić się działalności charytatywnej i wychować swojego syna Archiego Harrisona z dala od mediów. Czym jeszcze zajmą się w przyszłości? Ich decyzje na pewno jeszcze nie raz nas zaskoczą!