AKTUALIZACJA 15.10.2018

To już pewne, Meghan Markle jest w ciąży! W dniu 15 października 2018 informację tę potwierdził na Instagramie i Twitterze Pałac Kensington. W oficjalnym oświadczeniu napisano, że księżna i książę Sussex spodziewają się pierwszego potomka, który przyjdzie na świat wiosną 2019 roku. Meghan może być aktualnie w czwartym miesiącu. Potwierdziły się tym samym plotki, że będąc z wizytą w Australii, księżna starała się zakryć ciążowy brzuch. Gratulacje! 

Ciąża Meghan Markle to najbardziej wyczekiwana zmiana nie tylko na dworze królewskim, ale także wśród miłośników książęcej pary. I nawet pojawienie się w domu młodej pary psa, choć oczywiście wzbudziło ciekawość, nie odwróciło uwagi od tego tematu. Zwłaszcza, że Meghan nigdy nie kryła z planami macierzyńskimi i tym, że marzy się jej duża rodzina. Od ślubu minęły już prawie 4 miesiące, więc opinia publiczna zaczyna niecierpliwie przebierać nóżkami i wypatrywać jakichkolwiek znaków mogących świadczyć o tym, że coś w tej kwestii wreszcie się ruszyło.

Meghan Markle jest w ciąży?

Już chciano ogłaszać, ciążę ale - okazało się że to tylko sukienka. Na koncercie charytatywnym "100 Days of Peace" w Central Hall Westminster Meghan Markle pojawiła się u boku księcia Harry’ego w niebieskiej kreacji podkreślającej brzuszek. A właściwie nawet nie tyle podkreślającej, co po prostu odciętej w pasie i marszczącej się poniżej sprawiając wrażenie, jakby brzuch był większy, niż jest w rzeczywistości. Taki krój aż prosił się o komentarz – możnaby złośliwie skwitować i coś w tym jest. O ile księżna nie spodziewa się dziecka, faktycznie można uznać go za trochę niefortunny, a przynajmniej taki, który działa na wyobraźnię. Dowodem na to jest to, co dzieje się w mediach społecznościowych, które wspomniany temat na moment dosłownie wyłączył z życia, jak nie było ważniejszych kwestii.

Tymczasem sama książęca para milczy i dopóki nie pojawi się oficjalny komunikat, że Meghan spodziewa się dziecka, warto uszanować jej prawo do prywatności i dysponowania własną garderobą w sposób, który sama uważa za stosowny (wystarczy, że ogranicza ją etykieta). Niezależnie, czy Meghan jest w ciąży czy nie, jedna kwestia jest przerażająca i to właśnie ten moment, gdy jawi się w pełnej krasie: kiedy już do tego dojdzie, księżna znajdzie się pod ostrzałem mediów jeszcze bardziej niż teraz i nie zazna chwili spokoju (o prywatności nie wspominając) aż do samego rozwiązania.

Tak naprawdę dotyczy to wszystkich gwiazd - Jennifer Aniston odpierała ataki pod hasłem ciąży przez bite 20 lat, w tym cały okres małżeństwa z Bradem - i jest z pewnością jedną z czarniejszych stron bycia na świeczniku. Zwłaszcza w obliczu faktu, że nie wszystkie ciąże kończą się pomyślnie i nie o wszystkie jest równie łatwo. A poza tym to dla kobiety bardzo prywatny, wyjątkowy czas, którego przynajmniej na początku nie chce dzielić się z innymi. I tego się trzymajmy. Ciążą Meghan Markle zaczniemy się ekscytować dopiero, gdy sama ją ogłosi.

Tymczasem warto pamiętać, że niebieska „ciążowa” sukienka to nie jedyna kreacja, która zwróciła uwagę i w której księżna zapisała się w masowej pamięci na dłużej. Pamiętacie najbardziej udane stylizacje Meghan Markle?

Meghan Markle w londyńskim teatrze wzbudziła spore kontrowersje. Wcale nie chodzi o ubiór!