Meghan Markle jeszcze przez kolejne pięć miesięcy mogłaby cieszyć się urlopem macierzyńskim, gdyby nie to, że babcia jej męża jest królową Wielkiej Brytanii. I właśnie świętuje swoje 93. urodziny. Oprócz zapewne obiadu czy tortu w gronie najbliższych, taka uroczystość w przypadku rodziny królewskiej wymaga pokazania się publicznie, dlatego księżna Sussex miesiąc po porodzie pojawiła się na pierwszym oficjalnym wydarzeniu. Wraz z księciem Harry'm, księżną Kate i księżną Camillą wzięła udział w corocznej paradzie Trooping The Colour, która organizowana jest na cześć królowej. Co ciekawe, Elżbieta II, choć urodziła się 21 kwietnia, swoje urodziny obchodzi dwa razy do roku – w dniu swoich rzeczywistych narodzin oraz właśnie w czerwcu.

Kate Middleton i książę William rozwiodą się? Królowa Elżbieta II nie zgadza się na zakończenie małżeństwa księżnej i księcia Cambridge!

Meghan Markle przejechała się dorożką i w czasie jazdy widać było, że humor jej dopisuje. Wyglądała naprawdę promiennie! Ubrana w granatowy kostium Givenchy, do którego dobrała kapelusz marki Noel Stewart i długie rękawiczki, stanowiła zupełne przeciwieństwo księżnej Kate, która wybrała na tę okazję jasnożółtą sukienkę Alexander McQueen i okazały kapelusz Philip Treacy.

Księżna Meghan rezygnuje z urlopu macierzyńskiego?

Księżnej Meghan formalnie przysługuje pół roku urlopu macierzyńskiego i odpoczynku od pełnienia publicznych obowiązków związanych z tytułem. Można jednak podejrzewać, że urodziny królowej Elżbiety II są na tyle ważną rodzinną okazją, że świeżo upieczona mama postanowiła zrobić wyjątek i tego dnia świętować razem z najbliższymi. Księżna Kate po urodzeniu swojego pierwszego dziecka, syna George'a w 2013 roku, do pełnienia funkcji publicznej wróciła po 5 tygodniach. Przypomnijmy – syn Meghan Markle i księcia Harry'ego przyszedł na świat 6 maja 2019 roku o 5:26 i otrzymał imiona Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Zobacz także: Meghan Markle i książę Harry pokazali synka! Zobaczcie zdjęcia dziecka księżnej i księcia Sussex