W minionym tygodniu Brytyjczycy żyli w zasadzie tylko jednym. A mianowicie decyzją, jaką podjęli książę i księżna Sussex. Książę Harry i jego żona Meghan Markle postanowili zrezygnować z pełnienia obowiązków królewskich i wyprowadzić się z Wielkiej Brytanii. Swojego szokującego dla wielu kroku mieli ponoć nie konsultować wcześniej z królową Elżbietą II.

„Po wielu miesiącach przemyśleń i wewnętrznych rozmów, dojrzeliśmy do podjęcia decyzji o zmianie swojego statusu w rodzinie królewskiej i odnalezienia się w niej w całkiem nowej roli. Postanowiliśmy ustąpić z miejsca wysokich rangą członków rodziny królewskiej i postarać się o niezależność finansową, w dalszym ciągu w pełni wspierając Jej Królewską Mość. To między innymi dzięki Waszemu wsparciu jesteśmy gotowi na ten krok” - napisali w oficjalnym oświadczeniu.

Meghan i Harry zdradzili także, że zamierzają przenieść się do Ameryki Północnej. Szybko pojawiły się podejrzenia, że może chodzić o Kanadę, która jest monarchią konstytucyjną, a funkcję roli państwa pełni tam Elżbieta II. Podali także informację, czym chcieliby się zajmować, przebywając poza dworem królewskim. Księżna i książę Sussex zamierzają jeszcze mocniej zaangażować się w działalność charytatywną. I są już pierwsze tego efekty!

Zobacz także: Rewolucyjna decyzja Meghan i Harry'ego zaskoczyła królową Elżbietę. „To nie takie proste” – mówi

Meghan Markle podpisała kontrakt z Disneyem! 

Brytyjski dziennik „The Times” podał, że Meghan Markle podpisała kontrakt z Disneyem! A co to ma wspólnego z aktywnością na płaszczyźnie charytatywnej? Sporo, ponieważ honorarium, jakie uzyska Markle – a mówi się o wielomilionowej kwocie – przeznaczy na rzecz organizacji Elephants Without Borders, pomagającej chronić zwierzęta przed kłusownictwem. Nie od dziś wiadomo, że Meghan od lat działa w obronie zwierząt. Jest też wegetarianką.

Czy to oznacza, że Meghan Markle, jak podejrzewano od momentu ogłoszenia decyzji o opuszczeniu brytyjskiego dworu, planuje wrócić do aktorstwa? W produkcji Disneya, o której napisał „The Times”, użyczyła swojego głosu. Nie wiadomo jeszcze jakiej postaci, ale według brytyjskiego dziennika, miało to miejsce jeszcze przed 6-tygodniowym urlopem Meghan i Harry’ego w Kanadzie, czyli pod koniec 2019 roku. Z niecierpliwością czekamy na efekty! 

Zobacz także: Keira Knightley nie pozwala córce oglądać bajek Disneya. Skąd taka decyzja?