W poniedziałkowe popołudnie odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim w Londynie. W dniu ostatniego pożegnania zmarłej królowej Brytyjczycy nie poszli do pracy, by wspólnie uczcić panującą siedemdziesiąt lat monarchinię. Zanim jednak odbył się pogrzeb, trumna królowej została przetransportowana z pałacu westminsterskiego (gdzie wystawiona była na widok publiczny) do opactwa westminsterskiego, gdzie odbyło się nabożeństwo. Za lawetą armaty Królewskiej Marynarki Wojennej, na której jechała trumna królowej, szedł król Karol III i inni członkowie rodziny królewskiej, w tym Meghan Markle. Żona księcia Harry'ego w wyjątkowy sposób upamiętniła królową Elżbietę II w tym wyjątkowym dniu.

Meghan Markle oddała hołd zmarłej królowej Elżbiecie II

Na uszach księżnej Meghan połyskiwały kolczyki z pereł i diamentów. I choć noszenie pereł jest częścią protokołu dla członkiń rodziny królewskiej w czasie żałoby, kolczyki Meghan to nieprzypadkowy wybór. Biżuterię sprezentowała księżnej sama królowa Elżbieta II z okazji pierwszego wspólnego wystąpienia publicznego w 2018 roku. To mniejsza wersja kolczyków Marry Button, które sama królowa nosiła prawie każdego dnia. Podobno sprezentowana Meghan para także pochodziła z prywatnej kolekcji biżuterii królowej Elżbiety. 

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Na podobny gest żona księcia Harry'ego zdecydowała się w środę, 14 września, podczas konduktu pogrzebowego z pałacu Buckingham do Westminster Hall. Wówczas księżna zestawiła wyjątkowe kolczyki z prostym, czarnym płaszczem, czarne szpilki i ciasno zaczesane włosy.