Temat tegorocznej Met Gali nawiązywał do związków religii i mody. Dokładny tytuł wystawy w Metropolitan Museum of Art, której inauguracją była wczorajsza Met Ball, brzmiał „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”. To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży mody, a przewodzi mu sama Anna Wintour. Na czerwonym dywanie zawsze pojawia się mnóstwo gwiazd, tak było również w tym roku. Kontrowersyjny temat przewodni imprezy skłonił wiele z nich do odważnych kreacji, a także fryzur i makijaży. Które z nich zrobiły największe wrażenie?

Met Gala 2018: gwiazdy na czerwonym dywanie. Zobaczcie wszystkie stylizacje z Met Ball! >>>

Met Gala 2018: najdziwniejsze nakrycia głowy

W tym roku Sarah Jessica Parker miała poważną konkurencję. I chociaż jej bożonarodzeniowa szopka, którą miała na głowie, zrobiła duże wrażenie, wiele gwiazd również puściło wodze fantazji i zdecydowało się na kontrowersyjne nakrycia głowy. Celebrytki prześcigały się na Met Gali 2018 w oryginalnych pomysłach. Niektóre z nich, m.in. aktorki Lily Collins, Sienna Miller i Emilia Clarke wybrały na tę okazję korony. Kate Upton zdecydowała się na opaskę z kolorowymi kamieniami (przypominającą tę od Gucci). Nie zabrakło również kwiatów we włosach: modelka Jasmine Sanders wplotła w długiego, romantycznego warkocza róże, a Hailey Baldwin miała na włosach opaskę z delikatnymi, biało-różowymi kwiatami, które idealnie pasowały do różowych włosów. Na długo zapamiętamy również Rihannę i jej wysadzaną kamieniami mitrę biskupią. Z kolei Ariana Grande nie zrezygnowała ze swojego znaku rozpoznawczego, a klasycznego dla niej koka ozdobiła dużą kokardą. Oryginalną ozdobę miała również Rosie Huntington-Whiteley, która założyła złotą aureolę. Jeśli chodzi o fryzurę, gwiazda miała gładkiego koka. Kate Bosworth wybrała na Met Ball... ślubny welon z perłami. Natomiast Kylie Jenner, zamiast korony lub innej ozdoby, urozmaiciła swój czarny total look brokatowymi, wąskimi okularami. A które gwiazdy przyszły na galę bez żadnych akcesoriów? Kendall Jenner w gładkim kucyku, Gigi Hadid z zaczesanymi włosami, Emili Stone w romantycznych falach oraz Selena Gomez w luźnym koku. 

Met Gala 2018: Pary, które zadebiutowały na czerwonym dywanie >>>

Met Gala 2018: makijaże gwiazd, które zachwyciły

Gwiazdy na tegorocznej Met Gali 2018 postawiły na błyszczący look. Idealny glow look prezentowały oczywiście Jennfier Lopez, Rihanna, Sienna Miller, Hailey Baldwin, Emma Stone, Rosie Huntington-Whiteley i Emily Ratajkowski. Wizażysta każdej z nich nie oszczędzał tego wieczoru na rozświetlaczu, a celebrytki na czerwonym dywanie zachwyciły nie tylko kreacjami, ale także makijażem. Brokat na powiekach pojawił się u Jennifer Lopez i Seleny Gomez. Nie zabrakło również klasycznego, wieczorowego makijażu, na jaki postawiła m.in. Taylor Hill, Gigi Hadid, Kendall Jenner i Kim Kardashian. Żona George'a Clooney'a, Amal, jako jedna z nielicznych zdecydowała się na usta w soczystym odcieniu czerwieni. Odważny makijaż miała Emilia Clarke, która chyba za bardzo polubiła róż do policzków. Nie jesteśmy również przekonani do Seleny Gomez. Artystka albo przesadziła z opalaniem natryskowym lub samoopalaczem, albo zbyt długo opalała się na słońcu! 

Wszystkie makijaże i fryzury gwiazd z Met Gali 2018 znajdziecie w galerii poniżej. Oceńcie sami, która z nich prezentowała się najlepiej?