Jedno z największych zaskoczeń Met Gali 2022? Kim Kardashian, która na czerwonym dywanie pojawiła się w sukni Marilyn Monroe – tak cennej, że nosiła ją tylko przez chwilę (mimo, że by się w nią zmieścić musiała sporo schudnąć). Ale celebrytka nie była jedyną osobą, która – w nawiązaniu do tematu przewodniego wydarzenia: „In America: An Anthology of Fashion” – postanowiła zainspirować się ikoną amerykańskiego stylu sprzed lat. Na podobny krok zdecydowała się także jej słynna mama. Kris Jenner postawiła bowiem na kreację łudząco podobnej do tej, w jakiej przed laty pokazała się Pierwsza Dama Ameryki – Jackie Kennedy. A konkretnie jasnożółtą maksi w asymetrycznym wydaniu (odsłaniającą jedno ramię). Fani i fanki celebrytki w większości byli zachwyceni, choć nie zabrakło także głosów krytycznych. Dlaczego? Już wyjaśniamy!

Met Gala 2022: Kris Jenner jak Jackie Kennedy 

Kris Jenner na Met Gali 2022 pojawiła się w maślanożółtej jedwabnej kreacji Oscara De La Renty, biżuterii Lorraine Schwartz i długich marszczonych rękawiczkach w białym kolorze. Tym samym wyglądała łudząco podobnie do Jackie Kennedy podczas jednej z uroczystych kolacji zorganizowanych w Białym Domu w 1961 roku. Z dokładnością do fryzury. Podobnie jak wówczas Pierwsza Dama, Kris Jenner postawiła na włosy do linii żuchwy – rozpuszczone i wywinięte lekko na boki, z charakterystyczną asymetrycznie wycieniowaną grzywką. Nie wierzycie? Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie czekają na was zdjęcia z obu uroczystych wydarzeń. Tu nie ma mowy o przypadku! 

Met Gala 2022: Kris Jenner jak Jackie Kennedy – reakcja internatów

W większości fani i fanki celebrytki – szczególnie ci, którzy równie wielkim uznaniem darzą Jackie Kennedy – stylizacją Kris były i byli absolutnie zachwyceni. Ale pojawiły się także głosy krytyki. Słynnej mamie Kim, Kylie czy Kendall zarzucono bowiem, że... pomyliły jej się epoki. Zgodnie z intencją organizatorów Met Gali, stylizacje miały krążyć wokół tematu „Gilded Glamour”, czyli Złotego Wieku Ameryki, a więc okresu przypadającego mniej więcej na lata 1870-1890. A jak wiadomo Jackie Kennedy żyła znacznie później. Przypominamy, że w żółtej kreacji pojawiła się publicznie w 1961 roku. 

Kierując się tą logiką, stylizację Kim Kardashian również trudno byłoby uznać za trafioną. Wychodzimy jednak z założenia, że w Met Gali nie chodzi o to, by kurczowo trzymać się dosłownej interpretacji tematu. Tu liczy się wyobraźnia i odrobina fantazji. A pod tym względem obie stylizacje były naszym zdaniem bardzo udane. 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.