Michał Milowicz – dzieciństwo i wykształcenie

Michał Milowicz jest rodowitym warszawiakiem. Urodził się 16 września 1870 roku, co oznacza, że w tym roku skończy 52 lata. Matka Milowicza, Barbara, pracowała jako handlowczyni. Ojciec Jerzy był natomiast dziennikarzem, filologiem polskim i krytykiem filmowym. Aktor wywodzi się z kreatywnej i artystycznej rodziny. Prababcia od strony ojca była plastyczną, pradziadek kompozytorem, a babcia od strony matki zajmowała się dziennikarstwem. 

Rodzice Michała Milowicza byli ogromnymi fanami twórczości Elvisa Presleya. To za ich sprawą aktor chętnie uczestniczył w przedszkolnych przedstawieniach. W szkole podstawowej uczęszczał na zajęcia wokalno-muzyczne, a także śpiewał w chórze kościelnym. Aktor chodził do szkoły sportowej, dlatego po maturze zdecydował się studiować na Akademii Wychowania Fizycznego.

Michał Milowicz – kariera aktorska

Michał Milowicz szybko porzucił studia i w 1991 roku zaczął pracę sceniczną w Teatrze Dramatycznym, gdzie grał w musicalu „Metro”. Rok później z tym samym spektaklem wystąpił w Minskoff Theatre na Broadwayu. Później przez 6 lat wcielał się w Elvisa Presleya w spektaklu „Elvis” (którego był pomysłodawcą i współtwórcą) na deskach Teatru Studia Buffo. To właśnie za sprawą tego kabaretowo-rewiowego przedstawienia aktor otrzymał tytuł „polskiego Elvisa Presleya” i „następnego Johna Travolty”. 

 

W późniejszych latach Michał Milowicz związany był teatrami: Roma, Rampa, Komedia, a także z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Na ekranie pojawił się po raz pierwszy w wieku 25 lat w epizodycznej roli policjanta na planie filmu „Młode wilki”. Następnie kilkukrotnie wcielał się w typowych macho i niezbyt rozgarniętych gangsterów – u Olafa Lubaszenki w produkcji „Sztos”, później w „Chłopaki nie płaczą”, „Killerów 2-ów” i „Poranek kojota”. Największą rozpoznawalność i ogólnopolską sympatię widzów przyniosła mu rola Cezarego Cwała-Wiśniewskiego w sitcomie „Lokatorzy” i jego późniejszym spin-offie pod tytułem „Sąsiedzi”.

Michał Milowicz wziął udział w niejednym telewizyjnym show rozrywkowym. W 2006 roku wystąpił w 4. edycji „Tańca z gwiazdami”, a dwa lata później znów zatańczył w produkcji TVP „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Jesienią 2022 roku będzie uczestnikiem 17. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Zobacz także:

Co więcej, aktor w 2004 roku wraz z dwójką przyjaciół otworzył w Warszawie klub muzyczny „Maska”, który prowadził kolejne 11 lat. U szczytu kariery zainwestował także w firmę deweloperską. 

Michał Milowcz – rodzina

W mediach społecznościowych na próżno szukać zdjęcia Michała Milowicza z partnerką (lub partnerem). Nie oznacza to jednak, że 52-letni aktor jest sam. Jak zdradził w wywiadzie dla tygodnika „Rewia”: nie randkuje, ponieważ jest w związku. W tej samej rozmowie Milowicz wyznał, że marzy o założeniu własnej rodziny.

Często moim domem, z racji zawodu, były hotele. Prowadziłem trochę cygańskie życie, ale dzisiaj doceniam to, że po pracy mogę wrócić do własnych czterech ścian. (...) To jest fajne, mieć dużą rodzinę. Dostałem ogrom miłości w domu, jestem bardzo prorodzinny i chciałbym móc takie piękne ognisko rozpalić sam i dorzucać do niego drew, żeby płonęło bezpiecznym płomieniem. Zamierzam mieć rodzinę. Nie jest tak, że przed laty wybrałem scenę i zrezygnowałem z rodzinnego szczęścia na zawsze.

 

Michał Milowicz – „Twoja twarz brzmi znajomo”

Michał Milowicz weźmie udział w 17. edycji polsatowego programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Aktor był pierwszym uczestnikiem, którego udział potwierdzono i oficjalnie ogłoszono. Aktor telewizyjny, teatralny, musicalowy, filmowy, producent, reżyser, piosenkarz i biznesmen! Co tu dużo mówić! Przed Wami polski Elvis! – czytamy w opublikowanym pod koniec czerwca poście Polsatu.

Kochani, pierwsze próby sceniczne za mną, pierwszy stres, pierwsze lekkie rozedrganie. Wszystko spowodowane pierwszym wystąpieniem w „Twoja twarz brzmi znajomo”. Nie będę jeszcze zdradzał, w kogo się wcielam, ale trzymajcie kciuki, bo lekko nie jest - wyznał Michał Milowicz w opublikowanym na początku lipca nagraniu z planu programu.

Michał Milowicz – Instagram

Aktor posiada konto na Instagramie (@michal_milowicz), które obserwuje nieco ponad 13 tysięcy osób. Z pewnością liczba ta wzrośnie już niedługo, wraz z początkiem emisji odcinków polsatowskiego show. Jak myślicie, Michał Milowicz ma szasnę wygrać „Twoja twarz brzmi znajomo”?