Impreza odbędzie się 30sierpnia, a całe show poprowadzi była gwiazda Disney'a. Miley poinformowała o tym fanów na Instagramie. Wrzuciła zdjęcie, na którym stoi przebrana w strój kosmity i trzyma napis "MTV NIE POZWOLIŁO MI WYSTĄPIĆ" oraz jeszcze jedno - podobne, na którym już bez maski informuje "WIĘC W TYM ROKU POPROWADZĘ VMA". MTV szybko zareagowało i potwierdziło news z profilu artystki. 

Miley wielokrotnie uczestniczyła w tej imprezie, występując na scenie i prowokując na czerwonym dywanie. Nie zawsze było jednak tak kontrowersyjnie. Pierwszy raz pojawiła się na MTVVideo Music Awards w 2008 roku, jako słodka 15-latka, znana dzięki roli w serialu "Hannah Montana". Walczyła wtedy o nagrodę dla najlepszej artystki zKaty Perryi Taylor Swift. Prawdziwą sensację wywołała jednak w 2013 roku, kiedy wystąpiła na scenie w beżowym, lateksowym body, z wielką piankową dłonią i zatańczyła z RobinemThicke'm bardzo wyuzdany taniec. 

W ubiegłym roku było o niej głośno, za sprawą mowy, którą wygłosiła odbierając swoją nagrodę. Zadedykowała statuetkę bezdomnemu przyjacielowi, którego zabrała ze sobą na imprezę. JesseHelt stał się w ten sposób chwilową gwiazdą, a Miley przypomniała światu, że zajmuje się nie tylko wywoływaniem skandali, ale też prowadzeniem organizacji charytatywnej HappyHippie. Nic dziwnego, że organizatorzy postawili na nią po raz kolejny - Miley gwarantuje uwagę mediów i co najważniejsze - social mediów. 

Nie tylko Miley wywoływała skandale na gali VMA. To na tej scenie w 1984Madonna odśpiewała słynną wersję "Like a Virgin" w sukni ślubnej, wychodząc z wielkiego tortu. Właśnie ten występ odtworzyła później w 2003 roku wykonując ten sam utwór z BritneySpears i ChristinąAguilerą (oraz całując się z Britney, co stało się jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń w historii tej imprezy).

Na gali VMA okazało się także, że Beyonce spodziewa się dziecka - gwiazda występowała w 2011 roku z utworem "Love On Top". Wykorzystała swój moment na scenie, by dodać: "Chcę, żebyście poczuli miłość, która we mnie rośnie", a fani zwariowali na punkcie mającej się pojawić na świecie Blue Ivy

>>> Czy Miley jest królową skandali na Instagramie? ZOBACZCIE

Nie możemy się doczekać tegorocznej gali! Wkrótce przedstawimy listę nominowanych w tym roku gwiazd i spróbujemy zgadnąć, kto zgarnie statuetki. 

ZOBACZ TEŻ: Cara Delevingne i Kylie Jenner rozkręciły imprezę w Hollywood

ZOBACZ TEŻ: Beyonce założyła kostium Mara Hoffman i od razu stał się hitem

ZOBACZ TEŻ: ESPY Awards: Pierwszy raz Caitlyn Jenner na czerwonym dywanie