Na terenie całej Polski już od niemal tygodnia trwają protesty i manifestacje po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Decyzja sędziów odnośnie prawa do przerywania ciąży w przypadku dużego prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu spotkała się ogromnym oburzeniem ze strony milionów Polaków. Głos w sprawie zabierają przedstawiciele niemal wszystkich grup społecznych, w tym znane osobistości ze świata mediów, kultury i show-biznesu.

ZOBACZ: Polskie gwiazdy ostro komentują wyrok TK ws. aborcji: "To skazanie tysięcy kobiet na cierpienie"

Światowe gwiazdy reagują na zakaz aborcji w Polsce

Doniesienia o aktualnych wydarzeniach w naszym kraju nie umknęły również uwadze zagranicznych artystów i celebrytów, którzy znani są ze swojego aktywizmu i zaangażowania w tematy społeczno-polityczne.

Jedną z pierwszych gwiazd, która publicznie wyraziła swoje wsparcie dla Polek i Polaków, był brytyjski piosenkarz Yungblud. Artysta zaznaczył w swoim wpisie opublikowanym na Twitterze, że możliwość samodzielnego decydowania o dokonaniu aborcji powinna być podstawowym prawem. W podobnym tonie o sytuacji w Polsce wypowiedziała się też m.in. szwedzka piosenkarka Zara Larsson.

- Polsko, jestem z wami - napisała z kolei znana z hitu "Friends" brytyjska piosenkarka Anne-Marie, udostępniając na Instagramie wpis opisujący czwartkowy protest w Warszawie.

Wpis wyjaśniający w języku angielskim, na czym dokładnie polegał wyrok TK ws. tzw. eugenicznej i jakie są jego skutki dla polskich kobiet, znalazł się także na oficjalnym profilu założonej przez Miley Cyrus organizacji non-proft o nazwie Happy Hippie Foundation. Odnośnik do posta przez jakiś czas widniał też zresztą na InstaStory samej Miley, którą obserwuje na Instagramie 116 milionów użytkowników serwisu. W ślady koleżanki z branży poszła Dua Lipa.

Lista zagranicznych gwiazd, które dzielą się ze swoimi fanami dramatycznymi doniesieniami z Polski stale się wydłuża. Do tej pory informacje na temat aktualnych wydarzeń nad Wisłą udostępnili także na swoich profilach m.in. Olly Alexander, czyli aktor i wokalista popularnego zespołu Years & Years, brytyjska wokalistka Paloma Faith, amerykańska piosenkarka Melanie Martinez, modelka, a prywatnie dziewczyna Brada Pitta, Nicole Poturalski, brytyjska piosenkarka Rina Sawayama, brat i współautor wielu hitów Billie EilishFinneas O’Connell oraz siostra jednego z aktualnie najpopularniejszych piosenkarzy na świecie, Harry'ego Stylesa, influencerka Gemma Styles.

Zobacz także:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Happy Hippie Foundation (@happyhippiefdn) Paź 25, 2020 o 1:55 PDT

ZOBACZ TEŻ: Kinga Rusin przekazuje 100 tysięcy złotych na pomoc dla kobiet: "Moc jest w działaniu"