Czasami wystarczy niewiele, żeby klasyczny model sukienki nabrał zupełnie innego charakteru. Pasek w talii lub kołnierzyk pod szyją to tylko niektóre z dodatków, które są w stanie wpłynąć na odbiór całej kreacji. Przyglądając się stylizacjom francuskich it-girls zauważyliśmy, że w ostatnim czasie skupiły się na zupełnie innym detalu. Teraz przebojem w ich szafach jest sukienka z guzikami. Kluczem są nie tylko dodatkowe możliwości, które daje rozpięcie kilku na dole, ale przede wszystkim ich ozdobny charakter. Guziki pod kolor sukienki lub kontrastujące z nią, powleczone materiałem lub nie, plastikowe lub drewniane, matowe lub błyszczące – możliwości jest mnóstwo.

Sukienka z guzikami – ulubiony model Francuzek

Francuskie influencerki są inspiracją dla osób z całego świata. Ich nonszalancki styl, zasady pielęgnacji, makijaż i fryzury są stale podglądane przez obserwatorów i obserwatorki w mediach społecznościowych. Często właśnie za pośrednictwem popularnych aplikacji rodzą się ogólnoświatowe trendy. Tak może być właśnie w przypadku sukienki z guzikami. Idealną ambasadorką tego modelu może zostać Jeanne Damas. Francuska it-girl nie tylko sama nosi sukienki z guzikami, ale do tego lansuje je za sprawą własnej marki odzieżowej. W kolekcji Rouje nie brakuje modeli z takim zapięciem. Dość proste sukienki najczęściej o długości midi zdobią głównie guziki powleczone materiałem.

Sukienka z guzikami – stylizacja według Francuzek

Modele sukienek zapinanych na guziki, które możemy zobaczyć w stylizacjach Francuzek, najczęściej nie są fasonami pod szyję. Guziki zaczynają się zatem dopiero pod dekoltem, co sprawia, że nie nadają się do rozpinania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wykorzystać zapięcie na drugim końcu kreacji. Kilka rozpiętych na dole guzików dodaje luzu stylizacji, a w przypadku bardziej dopasowanych modeli sprawia, że nie krępują ruchów podczas chodzenia, nawet jeżeli chcemy zrobić większy krok. Reszta zestawu zależy natomiast od konkretnego fasonu, a także koloru i wzoru, choć oczywiście istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, które warto zaczerpnąć ze stylizacji Francuzek. Koszyk zamiast torebki i apaszka zamiast klasycznej gumki do włosów to rozwiązania, które sprawdzą się niezależnie od wybranego modelu.