Modne brwi 2022? Na miano hitów sezonu zasługują m.in. ultra cienkie i mocno zarysowane łuki (kiedyś lansowały je Gwen Stefani, Victoria Beckham, Kate Moss czy Jennifer Lopez, a teraz Bella Hadid) oraz bleached brows. Wiem jednak, że są to dość kontrowersyjne trendy. Nie wszystkim się podobają, natomiast ich codzienna stylizacja wymaga sporo czasu i energii. Jeśli chcesz, aby twoje brwi prezentowały się bardziej naturalnie, mam dla ciebie alternatywę. A mianowicie Audrey brow. Czyli brwi w stylu Audrey Hepburn – jednej z najwspanialszych aktorek w historii kina i prawdziwej ikony stylu. Kendall Jenner oraz Zöe Kravitz je uwielbiają. Sprawdź, w jaki sposób je stylizować i komu pasują. 

Audrey brow, czyli modne brwi 2022. Kendall Jenner i Zöe Kravitz je uwielbiają 

Audrey Hepburn nadal inspiruje. W 2021 roku Kendall Jenner pojawiła się na Met Gali w spektakularnej kreacji Givenchy nawiązującą do tej, którą popularna aktorka nosiła jako Eliza Doolittle w musicalu „My Fair Lady”. Z kolei Zöe Kravitz odtworzyła jej iconic look podczas 94. ceremonii wręczenia Oscarów. Gwiazda takich produkcji jak „Wielkie kłamstewka” czy „Batman” miała na sobie w jasno różową sukienkę od Saint Laurent, która została dodatkowo ozdobiona kokardą. 

Jak się okazuje, Kendall Jenner i Zöe Kravitz inspirują się Audrey Hepburn nie tylko w kwestiach związanych z modą, ale również urodą. Obie są bowiem fankami Audrey brow, czyli (jak wytłumaczyła ekspertka od stylizacji brwi oraz twórczyni salonu Nails & Brows Mayfair – Sherrille Riley – w rozmowie z australijskim serwisem „Harper's BAZAAR”) pełnych brwi, które nie mają wyraźnie zarysowanych łuków. Prezentują się bardzo naturalnie i świeżo. Są ponadczasowe, poza tym bardzo uniwersalne – będą pasować każdej osobie. Co więcej, dają subtelny efekt liftingu.  

Modne brwi 2022: jak stylizować Audrey brow?

Jak stylizować brwi, aby osiągnąć efekt w stylu Audrey Hepburn? To całkiem proste. Zacznij od wypełnienia brwi, używając dedykowanych temu produktów (najlepsze wg redakcji Glamour.pl znajdziesz poniżej). Następnie zajmij się ich kształtem – przedłuż naturalną linię brwi za pomocą ołówka w odcieniu zbliżonym do twoich włosków i zaczesz je lekko do góry przy pomocy transparentnego żelu. Ostatni z wymienionych kosmetyków dodatkowo je utrwali. To wszystko. Audrey brow gotowe. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.