Choć lato często kojarzy nam się z jasnymi włosami – między innymi dlatego, że naturalnie jaśnieją pod wpływem wszędobylskich promieni słonecznych, ten rok będzie inny. Styliści fryzur zapragnęli odmiany i stawiają na odcienie zdecydowanie ciemniejsze – głębokie i nasycone, a do tego raczej monochromatyczne (choć od tej reguły jest akurat wyjątek). I – na przekór upalnej letniej aurze – raczej chłodne. Zapomnijcie więc o słonecznych refleksach, ale jeśli należycie do blondynek, nie martwcie się – wśród modnych kolorów włosów na lato 2022 także znajdziecie coś dla siebie. Prezentujemy najsilniejsze trendy, które już zdążyły pokochać influencerki i gwiazdy, takie jak: Anya Taylor-Joy, Kendall Jenner, Gigi Hadid czy Hailey Bieber. Wy też stracicie dla nich głowę!

Modne kolory włosów na lato 2022: Expensive brunette

W tym sezonie jeśli refleksy, to tylko chłodne. Obowiązkowo na ciemnych włosach – brązowych albo czarnych. W nieco jaśniejszym ale wciąż ciemnym wydaniu. To właśnie taki efekt występuje pod nazwą „Expensive Brunette” lub inaczej „Luxe Brunette” czy „Louis Vuitton Brunette” (wystarczy przypomnieć sobie, w jakich kolorach występują legendarne torby i walizki marki, by upewnić się, jak wygląda najbardziej pożądany odcień. Kluczowe jest także, by włosy były zdrowe i lśniące, bo właśnie wtedy wyglądają bardziej „luksusowo”. Zwłaszcza w długim i rozpuszczonym wydaniu. Co nie znaczy, że odcień expensive brunette równie dobrze nie sprawdzi się na włosach krótszych i trochę bardziej szalonych – long bobach z grzywką czy modnej ostatnio fryzurze mullet. Fanką tego modnego koloru włosów na lato 2022 jest Hailey Bieber, która zapoczątkowała szał na ten rodzaj koloryzacji. 

Modne kolory włosów na lato 2022: Mushroom brown

Wśród brązów, które latem 2022 wśród modnych kolorów włosów są w absolutnej czołówce, króluje także „grzybowy brąz” (z ang. – „mushroom brown”). Nie do końca rozumiemy tę nazwę, bo jest to brąz raczej na pograniczu szarości. Chyba że nawiązuje do koloru grzybów już po przyrządzeniu na patelni. Chodzi o odcień, który w Polsce nazwalibyśmy „mysim”, czyli dość popularny w tej szerokości geograficznej. Dokładnie taki, jaki pamiętacie z lat 90. Najlepiej zresztą zobaczcie same i sami. 

Modne kolory włosów na lato 2022: Pamcore blonde

Obiecaliśmy, że będzie też coś dla blondynek i jest – pamcore blonde – kolejny odcień, który popularnością cieszył się w latach 90.! I jak już możecie się domyślać to blond w chłodnym wydaniu. Dokładnie taki, jaki na głowach mają Nicola Peltz i Anya Taylor-Joy. Letnia wersja jest naprawdę jasna i zimna. Stąd druga nazwa tego modnego koloru włosów na lato 2022 – winter white

fot. Getty Images

Modne kolory włosów na lato 2022: Copper red

Wśród modnych kolorów włosów na lato 2022 ważne miejsce zajmuje też odcień copper red, czyli po prostu rudy w miedzianym wydaniu. Który wśród gwiazd ma naprawdę liczne grono fanek. Copper red na głowie ma gwiazda „Bridgertonów” Phoebe Dynevor. Jakiś czas temu przefarbowała się na niego także Sydney Sweeney, Gigi Hadid, a następnie Kendall Jenner, która zadebiutowała w nim na jednym z ostatnich pokazów Prady i do dziś jest chyba największą jego ambasadorką. 

Modne kolory włosów na lato 2022: Strawberry ginger

Latem 2022 roku modny będzie także inny, nieco bardziej szalony odcień rudego, mianowicie – truskawkowy (z ang. strawberry ginger). Nosi go m.in. Abby Roberts, ale kolor pojawił się także na największych światowych wybiegach. 

Zobacz także:

Modne kolory włosów na lato 2022: Róż i fiolet

Pod względem ekstrawagancji można pójść jeszcze o krok dalej, bo wśród modnych kolorów włosów na lato 2022 są także róże i fiolety. W pastelowym albo neonowym wydaniu. To właśnie one robią teraz zawrotną karierę na TikToku i Instagramie. Nic dziwnego, jak żaden inny kolor pozwalają wyróżnić się w tłumie! Nawet jeśli zdecydujecie się tylko na pasemka w szalonych kolorach – obowiązkowo tylko z przodu, po obu stronach czoła (a nie na całej głowie). Po raz kolejny to inspiracja z lat 90. Wśród gwiazd, które zdecydowały się na tego typu eksperymenty są między innymi Billie Eilish, Dua Lipa, Megan Rapinoe czy Kaia Gerber. A także Hailey Bieber, która w różowych włosach (i wianku na głowie) w 2018 roku pojawiła się na Met Gali (zdjęcie główne). Jak widać, moda znów zatoczyła krąg! 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.