Przed rozpoczynającym się za kilka dni rokiem szkolnym 2018/2019 postanowiłyśmy znaleźć najpiękniejsze plecaki, które pomieszczą wszystkie potrzebne nam na co dzień książki i nie tylko. Inspiracją były dla nas propozycje od największych projektantów, ale te idealne znalazłyśmy w popularnych sieciówkach. Poznajcie nasze propozycje oraz trendy, którymi kierowałyśmy się wybierając najmodniejsze plecaki.

Najmodniejsze plecaki w sezonie jesień-zima 2018/2019

Najmodniejszych plecaków na nadchodzący rok szkolny szukałyśmy na światowych wybiegach. W sezonie jesień-zima 2018/2019 projektanci postawili na wyraziste, bogato zdobione plecaki inspirowane modą lat 90. Jeremy Scott wykorzystał w tym sezonie sztuczne futerko. Amerykański designer użył go zarówno tworząc kolekcję marki Moschino, jak i tej sygnowanym własnym nazwiskiem. Dom mody Gucci ponownie wyeksponował swoje kultowe logo i zasypał nas (a właściwie plecaki) oldschoolowymi naszywkami, natomiast Jimmy Choo ozdobił swoje projekty złotem oraz brokatem. Obok tych plecaków ciężko przejść obojętnie.

Idealne plecaki szkolne z sieciówek

Niezwykle ważne jest to, aby nasz plecak pomieścił wszystkie potrzebne nam w szkole lub na uczelni rzeczy. To prawda, że studenci na co dzień potrzebują jedynie kilku notesów i długopisu, ale uczniowie zmuszeni są dźwigać dużo więcej książek i zeszytów. Do tego piórnik, butelka wody, pudełko z drugim śniadaniem oraz ulubiona pomadka – wychodzi na to, że szkolny plecak musi być naprawdę pojemy. My zwracamy uwagę też na to, żeby nasz plecak był piękny i mega stylowy, zgodny z aktualnie panującymi trendami. Plecaki, które zwróciły naszą uwagę na wybiegach zachwycają, ale (powiedzmy sobie szczerze) ich ceny przyprawiają o zawrót głowy. Z pomocą przychodzą sieciówki. To właśnie w nich znalazłyśmy piękne i modne plecaki w dużo niższych cenach. Jesteśmy pewne, że przypadnie wam do gustu efekt holograficzny, czyli najświeższa propozycja marki Sinsay, a także sztuczne futerko i sztruks z Reserved. Z kolei fani panterki oraz tłoczeń inspirowanych skórą krokodyla powinni udać się to Stradivariusa.

ZOBACZ TAKŻE: Makijaż do szkoły. Jak się malować krok po kroku?

Wielki powrót do przeszłości, czyli plecaki vintage znów są HOT

Sentymentalny powrót do lat 90. wiąże się również z wielkim powrotem plecaków vintage. Jeżeli chcecie zacząć kolejny rok szkolny bądź akademicki z prawdziwą perełką na plecach, to koniecznie odwiedźcie pobliskie second handy. Albo poszukajcie takich w wersji elektronicznej. Właśnie tam możecie trafić nawet na plecaki od największych projektantów i kupić je znacznie taniej. Polecamy zajrzeć również na strych lub do szaf waszych mam i babć. Pamiętajcie, że one (najprawdopodobniej) również interesowały się kiedyś modą i chciały dobrze wyglądać w szkole i na uczelni.

ZOBACZ TAKŻE: Akcesoria szkolne z sieciówek, które umilą powrót do szkoły