Ciała nie oszukacie – po ciężkim treningu czujecie się fantastycznie, ale jednocześnie jesteście wyczerpane, obolałe i – prawdopodobnie – zlane potem. Wierzcie lub nie, ale ubrania, które zakładacie na trening, mogą mieć wpływ na to, jak czujecie się po jego zakończeniu. Właśnie dlatego warto nagrodzić swoje ciała porządnym ubraniem, które wspomoże je w tych męczarniach. 

Mimo wszystko, największą zaletą dobrze dobranej odzieży sportowej jest to, że wspaniale sprawdza się ona również o tych, których ulubioną dyscypliną jest kanaping przed telewizorem – wszak nie ma nic wygodniejszego od dobrze dopasowanej i oddychającej tkaniny. Czy na kanapę, czy na treningi – zobaczcie, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze sportowych ubrań.

Modny strój sportowy: jakie tkaniny wybierać?

Niektóre tkaniny, z których szyje się ubrania treningowe, usuwają pot ze skóry, a inne go pochłaniają. Jeśli planujesz intensywny wysiłek, zaprzyjaźnij się z tymi pierwszymi. Dlaczego? Istnieje wiele oddychających tkanin syntetycznych, które "odprowadzają" pot z naszej skóry, co może pomóc w jego szybkim odparowaniu i utrzymaniu ciała w umiarkowanej temperaturze. Odzież wykonana z tkanin zawierających na przykład polipropylen będzie zatem dobrym wyborem do ćwiczeń i innych czynności, podczas których dużo się pocimy, ponieważ są bardzo lekkie i ekstremalnie szybko wysychają. 

Mimo że ubrania wykonane z czystej bawełny są naturalne i również doskonale przepuszczają powietrze, to bardzo szybko nasiąkają potem, więc stają się ciężkie i nieprzyjemnie wilgotne. Po tego typu sportowe stylizacje sięgajcie więc tylko wtedy, gdy planujecie naprawdę delikatny wysiłek. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak unikanie tkanin, które nie oddychają. 

Modny strój sportowy: zwróć uwagę na fason

Aby upewnić się, że ubrania treningowe pasują do naszego typu ciała i do zaplanowanego treningu, powinno się brać pod uwagę przede wszystkim komfort i wygodę. Najlepsze będą luźne ubrania, ale też niezbyt luźne, jeśli nie chcemy zaplątać się w naszych rękawach lub nogawkach. A raczej nie chcemy. W przypadku spokojnych ćwiczeń typu joga lub pilates doskonale sprawdzają się krótkie, niekrępujące ruchów ubrania z tkanin, które odprowadzają pot. Ogólna zasada dotycząca sportowych stylizacji jest prosta: ma być bardzo wygodnie.

Modny strój sportowy na jesień 2020

No właśnie – jak ubrać się, kiedy na zewnątrz jest bardzo zimno? Cieplej niż zwykle, czy cieniej niż zwykle? A może tak samo, jak na spacer? Najlepsza odpowiedź to wszystkie odpowiedzi – najlepiej ubierać się na cebulkę, bo w razie potrzeby można szybko dostosować temperaturę ciała do otoczenia. Najważniejsze to, by pamiętać, że ćwiczenia zawsze zwiększają tętno, a więc i temperaturę ciała. Najlepiej, gdy wewnętrzna tkanina (tuż przy ciele) będzie odprowadzała pot, a zewnętrzna warstwa ubioru będzie stanowiła izolację. Kolejna ważna rzecz to zakrywanie głowy, uszu i dłoni, by chronić je przed zimnem, bo w czasie outdoorowych aktywności bardzo łatwo je odmrozić.

A co założyć, kiedy na zewnątrz jest mokro i wietrznie? Niestety, poza przeciwdeszczowymi i przeciwwiatrowymi warstwami nie istnieją żadne inne złote środki. To znaczy, zawsze można też zostać w domu, ale nie chcemy być tu czynnikiem demotywującym.

Zobacz także: