W kolekcji Mokobelle na sezon wiosna lato 2016 najbardziej widoczny i związany nieodłącznie z marką jest trend boho. Wśród nowości znajdziecie bransoletki z kolorowych sznurków z koralikami, delikatne złote łańcuszki, które można łączyć ze sobą w komplety. Dominujące odcienie to kojarzące się z latem błękit i turkus, a także odcienie różu i pomarańczu. Do naszych ulubieńców należą charakterystyczne dla Mokobelle bransoletki z okrągłych koralików w kolorze brudnego różu. Biżuteria powstaje z szlachetnych i półszlachetnych kamieni w różnych kolorach, które można ze sobą dowolnie łączyć. 

Nowość Mokobelle na ten sezon to biżuteria z motywami etnicznymi. Bransoletki i naszyjniki, często w formie obręczy, ozdabiane są motywami piór, muszli, a nawet elementami inspirowanymi naturą, jak urocze koniki morskie, czy eleganckie węże. Nie zabrakło też motywów orientalnych. Tu pojawiają się kształty rozet, wykorzystywane też w poprzednich kolekcjach, kolorowe chwościki oraz ręcznie malowane elementy. 

Jeśli nie lubicie wyrazistej biżuterii, spodobają wam się delikatne bransoletki, cienkie pierścionki i subtelne naszyjniki, które można opleść kilkakrotnie wokół szyi, by uzyskać modny efekt chokera w eleganckim wydaniu. Mokobelle lubi wprowadzać do swojej biżuterii symbole. Tym razem dominują gwiazdy i księżyce udekorowane kryształkami.

Poza tym w linii Young pojawiły się kolorowe bransoletki z sznurka, ozdabiane chwostami. W tegorocznej kolekcji na wiosnę dostępne są też elementy biżuterii dla mężczyzn, wykonane ze szlachetnych materiałów.