Za konkretnymi nutami zapachowymi może kryć się niezwykła moc. Dzięki temu jeszcze przed powąchaniem, już na podstawie informacji o konkretnych woniach, możemy mniej więcej ocenić, co poczujemy. Cytrusy przynoszą orzeźwienie, a na przykład piżmo sprawia, że perfumy mogą działać jak afrodyzjak. Przykładów jest oczywiście znacznie więcej. Ostatnio zainteresowały nas perfumy z winem musującym, które łączy jedno – mają wprowadzać w dobry nastrój. A ten każdy osiąga w zupełnie inny sposób. Dlatego wybraliśmy 5 różnorodnych kompozycji zapachowych, które sprawdzą się zarówno w przypadku miłośniczek magnetycznych perfum, które najlepiej bawią się uwodząc, jak i coś dla kobiet, które najlepiej czują się w towarzystwie romantycznych perfum. Coś na szampańską zabawę do białego rana i na co dzień. Po prostu takie, dzięki którym możemy poczuć, że jesteśmy w swoim żywiole. Które są najlepsze? To już kwestia personalizacji. Jedno jest jednak pewne – musujące perfumy mogą pozytywnie wpłynąć na nastrój noszącej je osoby.

Musujące perfumy – Carolina Herrera 212 VIP Rosé

Woda perfumowana Carolina Herrera 212 VIP Rosé powstała po to, żeby podkreślać charakter noszących ją kobiet. Zapach jest dość przewrotny, bo łączy w sobie elegancję i swobodę, która towarzyszy tętniącej życiem i zabawą nocy. Dla osiągnięcia takiego efektu powstała złożona kompozycja zapachowa, w której już na starcie czujemy kombinację aromatów musującego wina i różowego pieprzu. Następnie do głosu dochodzą kwiaty brzoskwini i róży, które podbijają kuszący i radosny wyraz. Bazę dla tego zapachu stanowią nuty drzew i białe piżmo. To sprawia, że zapach od Caroliny Herrery to przede wszystkim idealna opcja na wieczorne wyjście, podczas którego szykuje się szampańska zabawa nawet do białego rana.

Musujące perfumy – Etat Libre d’Orange Remarkable People

Porzuć strefę komfortu i baw się jakby jutra miało nie być. Właśnie takie przesłanie stoi za wodą perfumowaną Etat Libre d’Orange Remarkable People. Zapach powstał w konkretny celu. Żeby podkreślać niezwykłość każdej osoby. Radosna i optymistyczna kompozycja, o której mówi się, że jest szampańska, zawdzięcza takie skojarzenia już pierwszym nutom, którymi są grapefrut, wino musujące i kardamon. W kolejnym etapie daje się wyczuć zmysłowa kombinacja jaśminu, drzewa curry Jungle Essence™ oraz czarnego pieprzu. Bazę zapachu tworzą laudanum, drzewo sandałowe oraz Lorenox. To opcja nie tylko na szczególne okazje, ale także na co dzień.

Musujące perfumy – Guess Girl Belle

Zapach zamknięty w fioletowym flakonie z wodą toaletową Guess Girl Belle to propozycja dla kobiet, które chcą oczarować innych. Kompozycja ma dodawać pewności siebie i wprawiać w dobry nastrój, żeby wszystko stawało się łatwiejsze. Magiczna moc tych musujących perfum kryje się w odpowiednio skomponowanej formule. Staje się to jasne już od pierwszych nut. Wszystko zaczyna się od musującego różowego szampana, w którym skąpane są kwaśne owoce leśne i słodkie jabłko. Następnie otrzymujemy bukiet kwiatów – fiołków, piwonii i jaśminu sambac. Całość bazuje na drzewie sandałowym i piżmie.

Musujące perfumy – Oscar de la Renta Extraordinary Pétale

Jeżeli masz romantyczną duszę i właśnie w takim klimacie czujesz się najlepiej, to woda perfumowana Oscar de la Renta Extraordinary Pétale może być idealnym sposobem, żeby wprawić się w dobry nastrój. Te musujące perfumy zaczynają tak działać już od pierwszego momentu. Wszystko za sprawą przemyślanej kompozycji, która ma działać na zmysły. Na stracie daje się wyczuć wino musujące, bergamotkę i aromat mandarynkowo-pomarańczowy. Ten ostatni na kolejnym etapie uzupełnia kwiat pomarańczy, a dodatkowo współgrają z nim jaśmin i róża. Bazą musującego zapachu Oscar de la Renta Extraordinary Pétale są storczyki waniliowe, bursztyn i piżmo.

Musujące perfumy – Marc Jacobs Divine Decadence

Marc Jacobs Divine Decadence to świeża i musująca wersja dobrze znanej wody perfumowanej Marc Jacobs Decadence. Zapach zamknięty w charakterystycznym flakonie w kształcie torebki ma ogromną moc, którą może odczuć nie tylko nosząca go osoba, ale także wszyscy, którzy pojawią się wokół niej. Ma w sobie coś, co przyciąga. Okazuje się, że odpowiadają za to między innymi musujące nuty zapachowe. Zaskoczenia nie ma. Już w pierwszych nutach wybrzmiewa bowiem wino musujące, któremu towarzyszy bergamotka i kwiat pomarańczy. Potem daje się odczuć kwiatowe akordy gardenii, hortensji i wiciokrzewu. Całość uzupełnia bursztyn, wanilia i szafran, które nadają całej kompozycji elegancję i zmysłowość.

 

Zobacz także: