Przy wyborze telefonu każdy kieruje się czymś innym. Dużo zależy od wieku, codziennych zajęć oraz zainteresowań użytkownika. Ale koniec końców, wszystko sprowadza się do kilku podstawowych wymagań, które muszą zostać spełnione bez względu na wszystko. Nasz telefon powinien być naszym asystentem dostępnym 24/7, kompanem podczas podróży, ekspertem w każdej dziedzinie. Na co zatem zwrócić uwagę, aby na takiego trafić?

1. Bateria

Pamiętacie te piękne czasy, kiedy baterie w telefonach pozwalały na korzystanie z niego nawet przez tydzień? Niestety, minęły bezpowrotnie. Ale od tamtej pory też sporo się zmieniło i dzisiaj telefon nie służy tylko i wyłącznie do rozmów oraz przesyłania wiadomości, a ilość funkcji zawartych w smartfonie oraz częstotliwość, z jaką z nich korzystamy, wpływa na zmniejszanie się procentów widocznych w prawym górnym rogu ekranu. Nie oznacza to jednak, że producentom przestało zależeć na wyposażaniu coraz to nowszych modeli w wytrzymałą baterię, czego najlepszym przykładem jest Huawei P30 lite. Smartfon ten zasilany jest przez baterię o pojemności 3340 mAh, którą można szybko naładować dzięki funkcji Huawei QuickCharge 3.0. I co najważniejsze - jedno pełne ładowanie pozwala na korzystanie z telefonu przez cały dzień. Można? Można!

2. Aparat

Zaliczacie się do grupy osób, która jakąś dekadę temu, na fali popularności lustrzanek zakupiła jeden z popularnych modeli? I ten sam model kilka lat później poszedł w odstawkę i dzisiaj można znaleźć go gdzieś głęboko w szafie? Trudno się dziwić. Współczesne smartfony posiadają aparaty robiące o niebo lepsze zdjęcia. Co tu dużo mówić - dobry aparat w telefonie to obecnie kluczowa funkcja, na jaką zwracamy uwagę przy zakupie nowego modelu. W dobie mediów społecznościowych, głównie Instagrama, zależy nam na jak najlepszej jakości. A im mniej filtrów nałożymy na zdjęcie, bo zrobiona fotka po prostu tego nie wymaga, tym lepiej. Który z modeli dostępnych na rodzimym rynku wyróżnia się pod tym względem? Huawei P30 lite na pewno. Nie bez powodu nazywany jest „smartfonem fotograficznym”! Potężna optyka obiektywu o rozdzielczości 48MP, a także zaawansowany sensor marki Sony zapewniają wysoką wyrazistość zdjęć oraz ostrość detali, nawet w słabych warunkach oświetleniowych - a przecież na pewno każdy z nas miał kiedyś problem z dobrym ujęciem w nocy, prawda? Zapomnijcie o takich ograniczeniach raz na zawsze. W Huawei P30 lite macie możliwość trybu nocnego (będzie on dostępny w kolejnej aktualizacji oprogramowania). Oprócz tego. 48-megapikselowy obiektyw oferuje funkcję 2-krotnego zoomu bezstratnego i 6-krotnego zoomu cyfrowego. A drugi, szerokokątny obiektyw telefonu, pozwala zaś na fotografowanie rozległego krajobrazu i uchwycenie w kadrze wielu fragmentów bez potrzeby oddalania się od obiektu, jak w przypadku standardowego obiektywu. No i jest jeszcze trzeci obiektyw odpowiadający za analizę głębi obrazu i oferujący użytkownikowi bogaty wybór artystycznych efektów rozmycia tła. I to wszystko w smarfonie?! Już rozumiemy, dlaczego fotografowie pokroju Marcina Tyszki są w stanie zamienić tradycyjny aparat na ten w telefonie.

3. Pamięć

Tak, jak nie lubimy sprzątać mieszkania, tak czyszczenie zawartości naszego telefonu również nie przychodzi nam ze zbyt wielką łatwością. Z tą jednak różnicą, że zamiana mieszkania na większe problemu nie rozwiąże. A wybór telefonu z większą pamięcią już tak! Jeżeli robimy dużo zdjęć, nagrywamy mnóstwo filmików, nie wyobrażamy sobie życia przynajmniej bez kilkunastu aplikacji, a ściągnięcie kolejnej nie oznacza, że usuwamy inne (przecież równie dla nas cenne), to oznacza, że potrzebujecie telefonu z duuuużą pamięcią RAM. Powiększone wartości pamięci RAM oraz pamięci masowej w Huawei P30 lite to jeszcze więcej miejsca na wszystko, co dla was niezbędne. Do dyspozycji macie 4 GB + 128 GB i możecie być spokojni, że raz na zawsze zapomnicie o uciążliwym porządkowaniu swojego telefonu. Ufff!

4. Inteligentne funkcje

Ile razy Wasz telefon był dla Was ostatnią deską ratunku w różnego rodzaju kryzysowych sytuacjach? No właśnie. Jeżeli chcecie mieć pewność, że Wasz telefon będzie niczym Wasza trzecia ręka - równie niezbędna, co dwie własne, dodatkowe funkcje przy zakupie smartfona to bardzo istotne kryterium. My przyjrzeliśmy się tym w Huawei P30 lite i musimy przyznać, że spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Począwszy od podstawowych opcji, jak choćby łączność alarmowa (po naciśnięciu zasilania 5 razy, telefon wykona połączenie na wcześniej ustalony numer alarmowy), po udogodnienia, jakie umożliwia technologia Huawei HiVision. Co na przykład? Wystarczy, że skierujecie obiektyw aparatu na interesującą Was rzecz, a algorytmy AI rozpoznają ją i umożliwią na przykład określenie liczby kalorii w potrawie (serio!), rozpoznanie rasy psa, którego mijacie na chodniku czy model samochodu. Wasze telefon będzie Waszym osobistym tłumaczem języka, którego nie znacie, a jeśli pani w drogerii będzie zbyt zajęta, żeby znaleźć dla Was alternatywę dla ulubionego kremu, Huawei P30 lite bez problemu zrobi to za nią. I to chyba nawet szybciej.

Zobacz także: