Na Zalando będzie można kupować i sprzedawać odzież używaną. Rusza usługa Pre-Owned

Wy też regularnie zaglądacie na Zalando? Teraz będziecie robić to jeszcze częściej, bo popularna platforma sprzedażowa wprowadza nową – bardzo praktyczną usługę. To odpowiedź nie tylko na oczekiwania klientów, ale i wynik troski o środowisko. Domyślacie się już, o co chodzi? Tak, na Zalando będzie można teraz kupować – i sprzedawać!!! – odzież używaną. Funkcja nazywa się Pre-owned i właśnie (dokładnie 21 września 2020 roku) pojawiła się w Niemczech i Hiszpanii. Niebawem, bo na początku października br. zostanie uruchomiona także w Belgii, Francji, Holandii oraz Polsce.

„Zainteresowanie odzieżą używaną jest duże i ciągle rośnie, szczególnie wśród milenialsów. Jednocześnie, klientom brakuje łatwej i rzetelnej usługi, która łączy w sobie bezproblemową sprzedaż artykułów, które przestali już nosić z przyjemnymi doświadczeniami zakupów odzieży używanej on-line. Wraz z uruchomieniem oferty Pre-owned, Zalando zostanie pierwszą platformą modową, która oferuje tak proste rozwiązanie i kompleksowo zaspokaja potrzeby klientów w tym zakresie” – powiedział Torben Hansen,VP Recommerce w Zalando. To kolejny poważny krok marki w kierunku odpowiedzialnej mody – i element jej strategii zrównoważonego rozwoju do.MORE, której celem jest przedłużenie życia 50 milionów artykułów i wyeliminowanie tworzyw sztucznych jednorazowego użytku do 2023 roku. Danie drugiego życia wyprodukowanej już wcześniej odzieży jest więc chyba najlepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że wraz z uruchomieniem nowej usługi Zalando, rusza także kampania marketingowa „Zmień(my) świat mody”, mająca zachęcić klientów Zalando do sprzedawania i kupowania ubrań z przeszłością – w dodatku bez kosztów wysyłki – tym samym lansując nową modę.

Ostatnia decyzja Zalando to ważny krok w kierunku zrównoważonej mody. Co się zmieni? >>>

Kupowanie i sprzedawanie odzieży używanej – nowy zakupowy trend, którego Zalando jest prekursorem

Kupowanie (i sprzedawanie) ubrań z drugiej ręki to nowy zakupowy trend, który rośnie w siłę wraz z pogłębiającym się kryzysem klimatycznym, a jednocześnie szansa na jego rozwiązanie, o czym w ostatnim odcinku naszego podcastu „20 minut mody” opowiedziała ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju Ola Bąkowska. Który, jak się okazuje, jest nie tylko pieśnią przyszłości, ale i już się dzieje. Zalando jest jednym z prekursorów zmian. 

Zalando wprowadza usługę Pre-Owned – Jak to działa?

Warto dodać, że we wszystkich zamówieniach z kategorii Pre-owned wykorzystywane są wolne od plastiku opakowania z papieru pochodzącego z recyklingu. A to jeszcze nie wszystko! Jeśli zdecydujecie się sprzedać na Zalando właśne ubrania, możecie wybrać, czy wolicie otrzymać odpowiedniej wartości kartę podarunkową platformy czy wesprzeć jedną ze współpracujących z platformą organizację charytatywną – Czerwony Krzyż albo WeForest. To kolejna szansa, którą daje nam marka, by zrobić coś dobrego.