Dla wszystkich fanów astrologii, przygotowaliśmy zestawienie znaków zodiaku, które według gwiazd mają tendencję do wszczynania kłótni i charakteryzuje je wybuchowy charakter. Niektóre osoby spod znaków szczególnie łatwo irytujących trzymają swoje nerwy na wodzy, ale tylko do czasu – kiedy ktoś wyprowadzi ich z równowagi, lepiej nie być w zasięgu wzroku tej osoby. Inne znaki zodiaku szybko się irytują i lubią wyżywać na innych, a kłótnie to dla nich „chleb powszedni”. Sprawdź poniżej, czy masz podobne skłonności i czy należysz do najbardziej kłótliwych znaków zodiaku. 

Najgorsi mężowie są spod tych znaków zodiaku. Sprawdź, których facetów lepiej unikać >>>

Lew (23.07 – 22.08)

Osoby spod znaku Lwa zaliczają się do tych najbardziej kłótliwych, ponieważ mają mocny i dominujący charakter. Wystarczy niewielka rzecz, która ich irytuje i już mają zepsuty cały dzień – co więcej wszczynają kłótnie i psują ten dzień również osobom napotkanym na swojej drodze. Osoby spod znaku Lwa lubią „drążyć” temat, a koniec kłótni następuję wtedy, gdy one tak postanowią. Bardzo często przedłużają ten moment i – jak wszystkie osoby spod znaków z tendencją do kłótni – ciężko im przyznać się do błędu, a także przeprosić. 

Byk (20.04 – 22.05)

Kolejny wybuchowy charakter cechuje osoby spod znaku Byka – silne cechy osobowości sprawiają, że łatwo się denerwują i wyżywają na innych. Osoby spod znaku Byka są nie do przegadania, zarzucają osobę, z którą się kłócą, lawiną argumentów i nie dopuszczają drugiej strony do słowa. Szybko się irytują, ale również szybko schodzi z nich irytacja – dlatego kłótnie z osobami spod znaku Byka są częste i intensywne, ale krótkie. Byki nie są pamiętliwe i bardzo często nie pamiętają, o co kłócili się poprzedniego dnia. 

Baran (21.03 – 19.04)

Osoby spod znaku Barana mają tendencję do inicjowania kłótni, których wręcz szukają. Lubią być w centrum uwagi, dlatego najlepiej, aby podczas palącej dyskusji mieli wokół siebie widownię. Oprócz tego, że Baran bywa zaczepny, jest również pamiętliwy – wraca do tego samego tematu kilkakrotnie, mimo tego, że już dawno kłótnia skończyła się. Potrafi przywołać temat sprzed kilku miesięcy, chociaż zazwyczaj jest bardzo kreatywny i wymyśla tematy sporów. Kłótnie są dla niego jak trening. Ćwiczy nie tylko siebie, ale również swojego przeciwnika. 

Rak (23.06 – 22.07)

Możecie zapomnieć o merytorycznej dyskusji z osobami spod znaku Raka. Kiedy już zaczynają się kłócić, rzucają obelgami na oślep, lubią wyzywać osobę, z którą się kłócą i generalnie po ostrej wymianie zdań z Rakiem zazwyczaj tej drugiej stronie jest po prostu przykro. Bardzo często potem żałują wypowiedzianych słów, niestety nie na długo, ponieważ przy kolejnej okazji również sięgają do najprostszych zabiegów. Robią wszystko, aby sprawić drugiej osobie przykrość i odczuwają satysfakcję, gdy im się to udaje. Ciężko żyć w związku z osobami spod znaku Raka, ponieważ kozłem ofiarnym zazwyczaj jest partner i najbliżsi przyjaciele oraz rodzina. 

Waga (23.09 – 22.10)

Wiele osób uważa, że osoby spod znaku Wagi są oazami spokoju. To prawda, że potrafią trzymać nerwy na wodzy – nie kłócą się w taki sposób, że lecą iskry. Wbijają subtelne szpile, nie powstrzymują się od komentarzy w towarzystwie nawet wtedy, gdy omawiana sprawa w ogóle ich nie dotyczy. Dlatego uważa się, że są one jednymi z najbardziej kłótliwych znaków zodiaku – nie potrafią powstrzymać się od złośliwych uwag, ale unikają bezpośrednich konfrontacji. 

Zobacz także:

Koziorożec (22.12 – 19.01)

Osoby spod znaku Koziorożca potrafią się kontrolować i zazwyczaj są bardzo opanowane. Niestety, kiedy ktoś wyprowadzi ich z równowagi lub nadepnie mu na odcisk, zahaczając o tzw. „czuły punkt”, potrafią być gwałtowne i wybuchowe. Dodatkowo, Koziorożce uważają się za alfę i omegę w wielu tematach, dlatego potrafią długo i wyczerpująco przekonywać do swojej racji innych, nawet jeśli jej nie mają. Do Koziorożca nie trafiają żadne argumenty, kiedy uprze się przy swoim, dlatego dyskusja z nim jest bardzo wyczerpująca i może skończyć się na krzykach. Osoby spod tego znaku są również bardzo honorowe, ciężko im się przełamać i wyciągnąć dłoń z przeprosinami, ale tak naprawdę przejmują się tym i kłótnie długo ciążą im na sercu.