Pierwszy megaluksusowy hotel Raffles otwarto w Singapurze w 1887 roku. Raffles Europejski Warsaw, którego otwarcie zaplanowano na najbliższe tygodnie będzie dwunastym hotelem tej sieci na świecie, a trzecim w Europie (po Paryżu i Istambule). Powstanie w miejscu dawnego hotelu Europejskiego w samym sercu Warszawy. Co ma w sobie takiego, że każdy chciałby spędzić w nim noc?

Cygara, słodkości i dzieła sztuki

Sieć hoteli Raffles słynie z tego, że każdy pokój pokój wyposażony jest w swoje „własne” dzieło sztuki współczesnej z niepowtarzalnej kolekcji 450 prac obiecujących polskich artystów. Pokoje urządzono ręcznie robionymi meblami nawiązującymi do stylu Art Deco. Większość wykonanych na zamówienie hotelowych mebli posiada odniesienia do polskiej historii i sztuki. Jeśli zamiast czytać Lalkę Bolesława Prusa obejrzałaś po prostu jej ekranizację, to właśnie historyczna sala Pompejańska uwieczniona w tym filmie jest częścią Apartamentu Prezydenckiego. Tego samego, którego ceny zaczynają się od 16280 złotych za noc.

Do dyspozycji gości oddanych zostanie 106 pokoi: 29 w podstawowym standardzie Deluxe (noc od 1080 zł) oraz 40 w kolejnej kategorii Raffles (tutaj cena za noc od 1280 zł). Oprócz tego, dla poszukujących większej przestrzeni, w ofercie znajdą się Apartamenty Junior (cena od 2180 zł), Grand (od 2780 zł) oraz Signature, gdzie cena za noc rozpoczyna się od 3980 zł. Na terenie hotelu działać będzie basen i klimatyczne spa z genialnymi zabiegami Aromatherapy Assosiates, klub fitness, palarnia cygar i (szczęśliwie) cukiernia Lourse Warszawa do której będzie można wpaść na deser nie będąc gościem hotelowym.

Zobacz także: Hotel inspirowany serialem „Gra o tron” powstał w Europie! >>>