Pierwszymi ikonami stylu, które naśladujemy jako młode dziewczyny, są nasze mamy i babcie. To im podbieramy buty na obcasie, w których kilkulatki wyglądają bardzo zabawnie, ale czują się jak dorosłe kobiety. To samo dotyczy również kosmetyków na czele z czerwoną szminką. Chyba większość z nas ma podobne doświadczenia na koncie, jeśli chodzi o modę. Nie tak rzadko nasze mamy, babcie, ciocie i inne kobiety, które spotykamy potem na swojej życiowej drodze, służą nam radami w kwestii tego, jak się ubierać. Z pomocą naszych czytelniczek z Glamour Girls Club przygotowałyśmy zestawienie najdziwniejszych porad dotyczących stylu, z którymi Wy także na pewno nie raz się spotykałyście!

Kolor czarny

Chociaż w obecnych czasach czerń jest uosabiana z elegancją, kiedyś nasze babcie były przekonane o jej specjalnym przeznaczeniu. Kolor czarny był kojarzony z przygnębieniem, ponieważ wiele osób sądziło, że jest zarezerwowany wyłącznie na pogrzeby.

Weselny dress code

Najbardziej absurdalna rzecz, jeśli chodzi o kreację na wesele? W opinii niejednej babci krawat naszego partnera powinien być w tym samym kolorze co sukienka.

10 bazowych rzeczy, które każda z nas powinna mieć w swojej szafie >>>

Dopasowany manicure

Nie mamy pojęcia, skąd wzięło się przeświadczenie o tym, że kolor paznokci u rąk powinien być taki sam, jak odcień paznokci u stóp. Najpierw panowało to przekonanie, po czym takie połączenie zaczęło uchodzić za synonim obciachu.

Łączenie kolorów

O legendach na temat tego, których kolorów nie powinno się ze sobą łączyć, mogłaby powstać książka. Najsłynniejsze „zakazane” połączenia to czerwień z różem i... niebieski z żółtym.

Nie rób tego! Te rzeczy sprawiają, że wyglądasz tanio >>>

Wzory (nie) do pary

Nasze mamy i babcie były bardzo powściągliwe z miksowaniem różnych wzorów. Pamiętacie, jak mówiły Wam, abyście pod żadnym pozorem nie łączymy kropek z paskami, kratą lub innymi geometrycznymi rysunkami? Niektóre osoby twierdziły również, że powinno się nosić co najwyżej jeden wzór.

Tego nie wypada

Nie wypada zakładać czarnego stanika do białego t-shirtu i łączyć złotej biżuterii ze srebrną. Na szczęście za sprawą odważnych wizjonerów, czyli projektantów mody i wszystkich tych, którzy uważają, że moda powinna być zabawą, a za pomocą ubrań można doskonale wyrazić swoją osobowość, powyższe „rady” nie mają żadnego znaczenia. A jedyne, czego my radzimy się trzymać, to zakładać to, w czym czujecie się po prostu dobrze i co Wam się podoba!