W tym miesiącu w nasze ręce, a co za tym idzie także do Glamour Book Club, wpadły wyjątkowe książki. Niektóre z nich dopiero czekają na swoją premierę, inne ukazały się chwilę temu. Wszystkie absolutnie zasługują na waszą czytelniczą uwagę. Wybraliśmy dla was zupełnie różne gatunki, dlatego wśród naszych propozycji znajdą coś dla siebie fanki thrillerów psychologicznych – zwłaszcza Wojciecha Chmielarza, literatury zaangażowanej społecznie oraz przepisów, które odmienią wasze podejście do odżywiania. Więcej szczegółów poniżej. Miłej lektury!

Nowości książkowe 2020. Co warto czytać w czerwcu?

Ogród kobiet, Carla Montero, Wydawnictwo REBIS

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne wakacje będą inne niż zwykle. Wielu z nas nie odwiedzi tego lata miejsc, które planowało. Na szczęście za sprawą takich książek, jak Ogród kobiet od wydawnictwa Rebis, można przenieść się do pięknej Barcelony albo skąpanej w słońcu włoskiej wsi siedząc na własnym balkonie. Akcja powieści hiszpańskiej pisarki Carli Montero rozgrywa się na początku XXI oraz XX wieku, kiedy żyją dwie główne bohaterki: Gianna, odnosząca sukcesy architektka oraz Anice, niezwykła dziewczyna, zafascynowana ziołami i magią. Sporo je dzieli – dwa pokolenia i odległe punkty na mapie, ale jeszcze więcej łączy – to, co w życiu najważniejsze: miłość, przyjaźni i miejsca, które nazywamy domem. Premiera książki 16 czerwca 2020.
 

fot. Wydawnictwo REBIS


5 książek, które musisz przeczytać, jeśli kochasz francuski styl. O paryżankach nie tylko dla paryżanek! >>>


Pszczelarz z Aleppo
, Christy Lefteri, Wydawnictwo Literackie

Co o książce Christy Leftery wydanej nakładem Wydawnictwa Literackiego sądzi Magdalena Zawadzka, redaktorka Glamour.pl? To nie jest historia o pszczołach. O pszczelarzu też nie do końca, bo gdy go poznajemy po jego pszczołach, nie ma już śladu. Nuri, bo właśnie tak ma na imię główny bohater, miał bowiem to nieszczęście, że urodził się w Syrii, w Aleppo, skąd – wraz z żoną Afrą – musiał uciekać z powodu wojny. Książka opowiada o niełatwej drodze, jaką małżeństwo przebyło z Aleppo do Wielkiej Brytanii, między wierszami pokazując, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami. Spragnieni poczucia bezpieczeństwa, miłści i pełni pasji. Książka Pszczelarz z Aleppo już w sprzedaży!
 

Zobacz także:

fot. Wydawnictwo Literackie


Seriale na podstawie książek, które trzeba znać >>>


Dziewczyny znikąd
, Amy Reed,
Wydawnictwo Poradnia K

Kim są Dziewczyny znikąd? To dziewczyny, które codziennie mijamy na ulicy, do których uśmiechamy się w tramwaju, na temat których mamy jakąś opinię, chociaż nic o nich nie wiemy. Książka Amy Reed to pozycja, którą warto nie tylko przeczytać, ale przede wszystkim przemyśleć. Bo w temacie siostrzeństwa i kobiecej solidarności mamy jeszcze wiele do nadrobienia. Reed w swojej powieści podejmuje także takie problemy, jak seksualność, seksizm i przemoc seksualną, czyli niestety wciąż bardzo aktualne. Analizuje je na podstawie trzech zupełnie różnych bohaterek i przypomina, że możemy my i te wszystkie dziewczyny, które znamy (albo wydaje nam się, że znamy) bardzo się różnimy, ale w pewnych kwestiach łączy nas więcej niż nam się wydaje. Książka już w księgarniach. 
 

fot. Wydawnictwo Poradnia K


Klub Książkowy Glamour: Nasze czytelniczki przeczytały książkę „Trzy kobiety” Lisy Taddeo >>>

Wyrwa, Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy

Autor świetnie przyjętej Rany i zekranizowanego przez Canal+ Żmijowiska powraca z nową pozycją. Wyrwa ma w sobie wszystko to, za co czytelnicy pokochali Wojciecha Chmielarza. Nieoczywiste portrety psychologiczne bohaterów oraz wciągającą do granic możliwości akcję, w której Paweł Domagała, który zagrał główną rolę w serialu Żmijowisko, widzi potencjał na film. W Wyrwie pierwsze skrzypce gra Maciej Tomski, który dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym. Świat mężczyzny wali się niczym domek z kart. O tej tragicznym wydarzeniu musi powiedzieć córeczkom, które właśnie straciły matkę oraz teściom. Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie zmienia się w ciąg udręk? Chmielarz nie boi się trudnych pytań i jeszcze trudniejszych odpowiedzi. Książka miała swoją premierę na początku maja 2020. 
 

fot. Wydawnictwo Marginesy


Healthy Sweets by Ann, Anna Lewadnowska, Wydawnictwo Burda Książki

Ania Lewandowska powraca z kolejną książką, która powinna trafić nie tylko na wasze półki, ale również do serca… przez żołądek! A wszystko to za sprawą przepisów, które znajdziecie w najnowszej pozycji od Burda Książki. Tym razem trenerka i propagatorka aktywnego i świadomego stylu życia przygotowała dla was pomysły na słodkie i przede wszystkim zdrowe przekąski. Dzięki Healthy Sweets by Ann wasza owsianka stanie się jeszcze bardziej wartościowa, do placuszków z banana dodacie awokado, a domową nutellę zrobicie z chilli. Już na samą myśl robimy się głodni, a wy? Książka w sprzedaży już od 17 czerwca 2020 roku.