Niedawno pisaliśmy o największych trendach bieliźnianych na 2023 rok. Oprócz tak szerokiego ujęcia tematu jest jeszcze kilka konkretnych hitów na pierwszej półrocze. Mowa oczywiście o wybiegowych przebojach, których część projektantek i projektantów mody wcale nie chciała chować pod ubraniami. Bielizna wiosna-lato 2023 to przede wszystkim 7 głównych trendów, które pokazują znacznie więcej niż konkretne modele. Rewolucja, która dokonała się w modzie w ostatnich latach, to przede wszystkim wyraz tego, że jest ona dla każdego. Rozmiar, kolor skóry, wiek i inne tego typu kwestie nie mają wpływu na to, czy możemy czuć się sexy lub po prostu nosić coś, bo nam się podoba. Wcześniej mylne wrażenie mogły budować w nas obrazy przekazywane z tygodni mody. Dlatego patrząc na wybiegi nie mamy wątpliwości, że najważniejszym przesłaniem tegorocznych pokazów jest hasło, że rozmiar nie ma znaczenia. Zmiany trwają już od kilku sezonów i z pewnością potrwają jeszcze trochę zanim wszystko stanie się normą, więc z pewnością do tego tematu będziemy jeszcze wracać. Poniżej czeka 7 bieliźnianych trendów, o których dopasowaniu do nas może świadczyć tylko jedna kwestia – nasz własny osąd.

[Bielizna wiosna-lato 2023]: Koronkowa bielizna

Koronowa bielizna nie jest niczym odkrywczym. Biustonosze i majtki z tego ażurowego materiału robią wrażenie w każdym sezonie. Wiosna-lato 2023 nie będzie tu wyjątkiem. Wystarczy spojrzeć na propozycje, które pojawiły się na wybiegach Tom Ford, AC9, Antonio Marras, Versace czy Victoria Beckham i wszystko staje się jasne. Inspirując się wybiegowymi wskazówkami najlepiej postawić na czarne koronki, ale na nich wcale nie koniec. Opcji jest znacznie więcej, a bielizna 2023 ma być wyjątkowo kolorowa, więc jeżeli chce się obrać ten kierunek, to najlepiej skupić się na wskazówkach z pokazu Versace.

Tom Ford Fot. IMAXtree

[Bielizna wiosna-lato 2023]: Bielizna na widoku

Oglądając trendy na wiosnę-lato 2023 bieliznę mieliśmy podaną na tacy. Wiele projektantek i projektantów mody nie zdecydowało się bowiem, żeby schować ją pod ubraniem. Rajstopy noszone zamiast spodni, które lansowały już Kednall Jenner, Mara Lafontan i Emili Sindlev to przede wszystkim sposób na wyeksponowanie czarnych majtek z wysokim stanem. Na tym jednak nie koniec. Wystający spod rozpiętej koszuli lub marynarki biustonosz lub model założony pod transparentną bluzkę albo sukienkę, to także opcje proponowane na ten sezon. Wystarczy zobaczyć, co pokazali Victoria Beckham, Acne Studios, Burberry, Givenchy, Miu Miu i Paco Rabanne, żeby wiedzieć, że tym razem bielizna to element garderoby, którym warto się pochwalić.

Acne Studios Fot. IMAXtree

[Bielizna wiosna-lato 2023]: We wszystkich rozmiarach

Moda nie jest wyłącznie dla ludzi w rozmiarze zero. Każdy może z niej korzystać na ustalonych przez siebie zasadach, w zgodzie z własną estetyką i stylem. Widać to także na przykładzie bielizny. Ten trend od kilku sezonów silnie wspiera Rihanna i jej kolekcje Savage x Fenty. Na tym jednak nie koniec. Modelki reprezentujące różne rozmiary zaprezentowały też między innymi bieliźniane propozycje od Ester Manas i Sinead O’ Dwyer. Dzięki temu nie trzeba już szczególnie wytężać wyobraźni, żeby zobaczyć, jak dany model będzie się na nas prezentował. Szeroka reprezentacja na wybiegach sprawia, że wszystko mamy podane na tacy. Dzięki temu wybiegowe sylwetki to coś więcej niż tylko przepis na gotowe stylizacje dla wąskiej grupy osób.

Ester Manas Fot. IMAXtree

Zobacz także:

[Bielizna wiosna-lato 2023]: Trójkątne miseczki

Projektanci mogą proponować nam rozmaite modele, materiały, kolory czy sposoby noszenia danego elementu garderoby. Jedną z wybiegowych tendencji, która powtórzyła się wielokrotnie, były trójkątne miseczki biustonoszy. Proste i uniwersalne góry to propozycja z kolekcji Givenchy, Tom Ford, Burberry i Victoria Beckham. Designerzy i designerki taką prostą bieliznę często eksponowali. Głównie za sprawą łączenia z przezroczystymi bluzkami i sukienkami. Inspirując się ich wybiegowymi pomysłami nie trzeba ich jednak przenosić do własnych zestawów 1:1. Grunt to pozostać w zgodzie z własnym stylem, w który przecież może się wpisywać prosta i wygodna bielizna, jaką są trójkątne biustonosze.

Victoria Beckahm Fot. IMAXtree

[Bielizna wiosna-lato 2023]: Majtki z wysokim stanem

Klasyczne majtki z wysokim stanem to model, który świetnie współgra z trendem na eksponowanie bielizny. Sprawdzi się noszony pod rajstopy zamiast spodni oraz do wszelkiego rodzaju transparentnych sukienek i spódnic. Ich zastosowanie świetnie pokazali Raco Rabanne i Victoria Beckham. Idąc tym tropem można spojrzeć na majtki z wysokim stanem zupełnie na nowo. Już nie jako elementu garderoby skrzętnie skrywanego pod spodniami z wysokim stanem, spódnicami i sukienkami, ale bielizny, która może być na widoku. Nie mam wątpliwości, że to opcja dla odważnych fashionistek, ale kiedyś za kontrowersyjne uchodziły mule, bieliźniane sukienki, minispódniczki, a nawet mała czarna, które obecnie już nikogo nie szokują.

Victoria Beckahm Fot. IMAXtree

[Bielizna wiosna-lato 2023]: Sportowa bielizna

Dom mody Miu Miu przyzwyczaił nas do wielu sportowych inspiracji. W ostatnich sezonach mogliśmy zobaczyć dzięki ich kolekcjom, jaki wpływ na modę mają między innymi tenis i balet. Oba trendy cieszyły się ogromną popularnością, którą ciężko było pominąć w mediach społecznościowych. #tenniscore i #balletcore to jednak wciąż nie wszystko, co ma nam do zaoferowania ten dom mody. W kolekcji na wiosnę-lato 2023 znalazło się miejsce dla sportowej bielizny. Szorty i biustonosz do ćwiczeń zaprezentowane na wybiegu to opcja na salę treningową, ale nie tylko na nią. Modelka zaprezentowała je jako naturalną bazę pod transparentną sukienkę, która jest jednym z hitów sezonu.

Miu Miu Fot. IMAXtree

[Bielizna wiosna-lato 2023]: Romantyczna bielizna

Romantyczna bielizna powstaje nie tylko z myślą o walentynkach. Święto zakochanych już za nami, ale to nie znaczy, że z pomocą biustonosza lub innego elementu garderoby nie mamy celebrować miłości do kogoś lub do nas samych. Subtelne serca, transparentne wstawki, koronkowe wykończenia i inne detale są w stanie sprawić, że bielizna zyska romantyzmu. Każdy z nas może go jednak definiować po swojemu. Może to być bardziej odważna bielizna buduarowa lub wręcz przeciwnie delikatne modele utrzymane w pastelowej palecie. Inspiracji z różnymi odsłonami romantycznego trendu można szukać w wielu kolekcjach. Różowe i czerwone biustonosz z sercami od Nensi Dojaka lub bielizna z białej koronki Acne Studios mogą go tak samo uosabiać.

Nensi Dojaka Fot. IMAXtree