Teoria Toma Forda jest taka, że Instagram, jeżeli skupimy się tylko na jednym medium społecznościowym, zmienił sposób ubierania się nawet bardziej niż pandemia. To zdecydowanie fenomen, który dotyczy nie tylko samej garderoby, bo przecież wystarczy pomyśleć o fotogenicznych restauracjach, które wydaje się, że powstały głównie po to, żeby ludzie mogli sobie w ich wnętrzu zrobić obłędne zdjęcia na Instagram. Wracając jednak do tematu mody, można powiedzieć, że popularność niektórych trendów zawdzięczamy ich fotogeniczności. Niech za przykład posłuży sukienka cut-out.

Moda lansowana na wybiegach to jedno. Nie może się równać w wielu kwestiach z tą, która rodzi się w mediach społecznościowych. Influencerki nie pokazują nam ubrań w sterylnych, wybiegowych warunkach, ale w prawdziwej akcji. To nie wymaga od nas szczególnej wyobraźni. Po prostu możemy się zobaczyć w podobnym wydaniu. Idealnym przykładem może być sukienka z wycięciami. Ten odważny model świetnie wygląda na modelkach, które prezentują go podczas tygodni mody, ale czy jest opcją do noszenia na co dzień? Według fotografii zamieszczanych na Instagramie sprawdzi się w tej roli idealnie. Zwłaszcza, że wiele sieciówek zdążyło już ugrzeczniać hit od projektantów i dopasowywać go do codziennych realiów.

Modna sukienka z wycięciami – sukienka na wiosnę-lato 2022

Projektanci mody w swoich kolekcjach na wiosnę-lato 2022 pokazali wiele sukienek z wycięciami. Niektóre z nich wcale nie odkrywają na tyle dużo, żeby uchodzić za wybór dla najodważniejszych fashionistek. Najlepszym przykładem są sukienki, które odsłaniają jedynie skrawki ciała na bokach poniżej linii biustu. Designerzy uzyskali ten efekt za sprawą bardzo ciekawego rozwiązania. W swoich sukienkach pod biustem wykorzystali ozdobne kółka lub węzły, które pozwoliły ciekawie zebrać materiał i odsłonić trochę skóry. Inspiracji z takimi modelami dostarczyło wielu projektantów mody. Wystarczy obejrzeć zdjęcia z pokazów kolekcji Paco Rabanne, Staud, Alberta Ferretti i Michael Kors na wiosnę-lato 2022. Na tym jednak wybór się nie kończy. Niektóre domy mody zdecydowały się na bardziej odważną odsłonę tego trendu.

Sukienki odkrywające znacznie więcej ciała za sprawą wycięć na bokach, przy dekolcie czy na biodrach także nie należały do rzadkości w kolekcjach na wiosnę-lato 2022. Inspiracji z takimi modelami dostarczyli Stella McCartney, A.W.A.K.E., Supriya Lele, Christian Siriano, PatBO, Jonathan Simkhai i Elleme. Prawdziwym przebojem są też sukienki, których wycięcia łączą z resztą kreacji tylko cienkie sznurki. Takie modele pojawiły się u Monot i Nensi Dojaka. Dzięki temu mamy ogromny wybór. Wpływ tego trendu na modę z sieciówek jest mocno zauważalny. Wraz z pojawianiem się kolejnych modeli na wiosnę-lato 2022 sukienek z wycięciami będzie tylko przybywać. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Modna sukienka z wycięciami – jak nosić sukienkę cut-out?

Sukienka z wycięciami zawsze jest numerem jeden w stylizacji. Z tego powodu nie potrzebuje wiele. Wystarczy kilka minimalistycznych dodatków i gotowe. W sezonie wiosna-lato 2022 nie ma jednak jednego konkretnego schematu, który wskazywałby jak ją wystylizować. Z jednej strony możesz postawić na sandałki na obcasie, z drugiej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać klapki lub znajdujące się zupełnie na innym biegunie toporne trzewiki lub sportowe sneakersy. Podobnie jest w przypadku torebki. Mała bagietka będzie świetnym uzupełnienie stylizacji z sukienką z wycięciami, ale nie oznacza to, że na jej miejscu nie może pojawić pojemna shopperka. Wszystko zależy od twojego stylu i okazji. Baw się modą i nawet kiedy na twoim celowniku znajduje się najmodniejsze sukienka na wiosnę-lato 2022, nie podążaj ślepo za wskazówkami projektantów. Najważniejsze, żeby podobało się tobie!