Barcelona, najmodniejsze kierunki podróży w 2017 rok w Europie

Barcelona to nie tylko pewne temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza w okresie wiosenno-letnim, ale także zjawiskowa architektura, magiczne fontanny i zachód słońca nad Morzem Śródziemnym. W okresie letnim jest tutaj sporo turystów, dlatego jeżeli nie lubicie tłumów, to polecamy Wam wybrać się tam w kwietniu bądź we wrześniu. Miejsca, które powinniście uwzględnić podczas podróży do Barcelony to z pewnością Sagrada Familia, Park Guell, Casa Batllo czy dzielnica Hiszpańska. Z Polski do Barcelony lata zarówno Wizzair jak i Ryanair.

Lizbona, najmodniejsze kierunki podróży w 2017 rok w Europie

Stolica Portugalii z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. W ogóle nas to nie dziwi, ponieważ Lizbona ma dla odwiedzających naprawdę wiele do zaoferowania. Z całą pewnością na pierwszym miejscu jest tu przepyszne jedzenie i niezliczona ilość knajp z lokalnymi potrawami. Jeżeli uwielbiacie ryby i słodkie przekąski, to w Lizbonie będziecie czuli się jak w raju. Wizzair i Ryanair latają z Polski do stolicy Portugalii. 

Ibiza, najmodniejsze kierunki podróży w 2017 rok w Europie

Ibiza to nie tylko wyspa wypełniona klubami i dobrymi impreza, ale także miejsce, w którym spędzicie bardzo relaksujący czas. Skakanie z klifów do Morza Śródziemnego to tylko jedna z wielu czekających tam na was przyjemności. Fani natury powinni udać się Ses Salines w południowej części wyspy, czyli rezerwatu przyrody, w którym znajdują się saliny - płytkie nadmorskie zbiorniki, z których pozyskuje się sól morską. Znajdziecie tam ok. 200 gatunków ptaków, w tym flamingi. Na Ibizę zabierze Was Wizzair.

Bari, najmodniejsze kierunki podróży w 2017 rok w Europie

Nie Wenecja, Rzym czy Neapol, a Bari położone w południowych Włoszech nad Adriatykiem jest najmodniejszym kierunkiem na Półwyspie Apenińskim. Bari zachwyca klimatem włoskiego, starego miasteczka z przepysznym jedzeniem i niesamowicie miłymi mieszkańcami. Będąc tam nie zapomnijcie odwiedzeniu przepięknych budowli kościelnych i doliny Valle dei Trulli z jedynymi w swoim rodzaj budowlami zwanymi trulli. Do Bari z Polski polecicie tanimi linami Wizzair.

Wyspy Kanaryjskie, najmodniejsze kierunki podróży w 2017 rok w Europie

Aktywny wypoczynek albo piesze wycieczki z zapierającymi dech w piersiach widokami górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego. To wszystko czeka na was na jednej z wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Teneryfa,  Fuerteventura, Gran Canaria albo Lanzarote - na tych wyspach znajdziecie bardzo suchy klimat (średnie temperatury od 18 do 24 stopni Celsjusza ), spokój i mnóstwo miejsc dla osób uwielbiających surfing. 

Alicante, najmodniejsze kierunki podróży w 2017 rok w Europie

W hiszpańskim mieście Alicante zakwitły pierwsze drzewa. Od dawna temperatura nie spada tam poniżej 10 stopni Celsjusza, a wysoka wilgotność sprawia, że panują tam idealne warunki do rozwoju roślin. Za kilka dni będzie tam naprawdę przepiękny wiosenny krajobraz usłany kwiatami i zielonymi drzewami. Marzycie już o wiośnie? Rezerwujcie bilety do Alicante i wypoczywajcie w cudownej, wiosennej scenerii.