Uwielbiamy eksperymentować z paznokciami i testować nowe trendy. Wiosną, jeżeli akurat nie robimy gładkiego manicure, chętnie próbujemy z wzorkami. Jesteście ciekawe, które z nich są najmodniejsze? Zainspirujcie się od najlepszych – przedstawiamy najmodniejsze wzory na paznokcie w sezonie wiosna 2018 prosto z wybiegu!

Najmodniejsze paznokcie na wiosnę-lato 2018 >>>

Minimalistyczne wzory, czyli najmocniejszy trend manicure 2018

To nasz ulubiony trend z dwóch powodów. Po pierwsze, jest banalny do wykonania. Wystarczy namalować kreskę lub kropkę i... gotowe! Od Was zależy, czy zrobicie to na każdym paznokciu, czy tylko na jednym, tak jak np. u Phillipa Lima. Kolejną alternatywą dla geometrycznych wzorów jest pomalowanie paznokci na gładki kolor i obrysowanie ich cienką linią w kontrastującym kolorze.

Abstrakcyjne wzory paznokci na wiosnę 2018

W tym temacie obowiązuje tylko jedna zasada: im dziwniej, tym lepiej. Nieregularne kształty, wyglądające jak niedokończony manicure lub nabazgrane esy-floresy. Z przymrużeniem oka i z fantazją, nie ma tu żadnych ograniczeń. Zainspirujcie się manicure z pokazów Vivienne Westwood, Christian Siriano czy Helmut Lang.

Manicure (nie do końca) francuski

Projektanci nie są zgodni, jeśli chodzi o manicure francuski w tym sezonie. Niektórzy pozostają wierni klasyce, tak jak np. Elisabetta Franchi. Natomiast zdecydowana większość proponuje nieco bardziej odważną odmianę z wykorzystaniem kolorów. Nie bójcie się eksperymentować i wybierzcie takie kolory, które z pozoru do siebie nie pasują – otrzymacie nieoczywisty efekt!