W tym roku platforma Netflix zaskakuje pod kątem ilości premierowych seriali. Świat jeszcze nie ochłonął po pierwszym sezonie "Stranger Things", a streamingowy gigant już szykuje dla nas kolejną emocjonalną bombę. 

"The Crown" to historia opowiadająca o panowaniu królowej Elżbiety II, zaczynając od dnia, w którym została ukoronowana, a kończąc na teraźniejszych wydarzeniach. Królewskie tajemnice trzymane w sekrecie w końcu ujrzą światło dzienne. Będziemy świadkami jak młoda, niepewna siebie dziewczyna, w świecie rządzonym przez mężczyzn, zmienia się w świadomą swojej wartości kobietę, przed którą lęk odczuwają nawet najbliżsi. 

Serial składać się będzie z 10 odcinków, w których zobaczyć będziemy mogli imponującą obsadę; Michael Culkin, Greg Wise, Harriet Walter, Jarred Harris, Matt Smith i Claire Foy, która zachwyca w roli królowej Elżbiety II. Za scenariusz odpowiada Peter Morgan - w 2007 roku nominowany był do Oscara za scenariusz do filmu "The Queen" (główną rolę zagrała Helen Miren). 

Jeżeli serial nie przejdzie do historii ze względu na ambitną fabułę, na pewno zostanie zapamiętany przez największy budżet w dziejach Netflixa. Na pokrycie rozległego okresu trwania projektu, całą produkcję, scenografię i obsadę aktorską platforma poświęciła ponad 100 mln dolarów. Serial oglądać będzie można od 4 listopada. Nie możemy się już doczekać!