Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zamknięcia większości sklepów stacjonarnych. Decyzją rządu nie funkcjonują m.in. galerie handlowe i obowiązują konkretne obostrzenia dotyczące innych przestrzeni, jak np. sklepy spożywcze. W sklepach poniżej 100 metrów kwadratowych dopuszczona ilość osób na jedno stanowisko kasowe to 4, a w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych na powierzchni 15 metrów może przebywać 1 klient. Dla przykładu, jeśli sklep ma 150 metrów kwadratowych, to na jego terenie może znajdować się jednocześnie 10 osób. Te złagodzone przez rządzących restrykcje skutkują otwieraniem lokali, które przez pewien czas w ogóle nie funkcjonowały, m.in. sklepów odzieżowych mających swoje salony nie tylko w centrach handlowych. Zakupy można robić już w kilku sklepach stacjonarnych H&M, a także w salonach CCC. Do tej powiększającej się z dnia na dzień listy dołącza także Pepco.

Pepco otwiera sklepy stacjonarne w czasie pandemii 

Pepco, jak wynika z zeszłorocznych raportu YouGov BrandIndex, to najpopularniejsza marka modowa w Polsce. Wyprzedziła choćby wspomnianą wyżej szwedzką sieciówkę H&M czy rodzimą markę Reserved. Z danych wynika, że w Pepco zakupy robi 30% Polaków, czyli ponad 40% kobiet i co 10 mężczyzna w naszym kraju. To o 10% więcej niż w przypadku H&M i dwa razy więcej niż w Reserved. Nic dziwnego, że Pepco postanowiło wpasować się w nową normalność i wyjść swoim klientom naprzeciw, otwierając sklepy fizyczne. Co więcej, w ponad 650 otwartych salonach Pepco w całej Polsce obowiązuje rabat -30% na cały asortyment z wyjątkiem doładowań i elektronicznych kart podarunkowych. To oznacza, że ze zniżką kupić można produkty z działów „Kobieta i mężczyzna”, „Dziecko”, Dom” oraz „Artykuły sezonowe”. Pepco oferuje w nich ubrania, bieliznę, zabawki dla dzieci i zwierząt, naczynia czy ozdoby na taras. Wszystko to w bardzo atrakcyjnych i przystępnych cenach nawet bez promocji. 

CCC otwiera swoje sklepy! Po H&M to kolejna duża marka, która zdecydowała się na ten krok. Życie wraca do normy? >>>

Które sklepy Pepco są otwarte?

Pepco, ponownie otwierając się (dosłownie) na klientów, informuje, że podczas robienia zakupów obowiązują zasady zachowania bezpiecznej odległości w kolejkach i przy kasie, zachęca do dokonywania płatności bezgotówkowych, promuje odpowiednie zachowania związane z higieną, zapewnia środki ochrony osobistej pracownikom, a przy kasach wprowadziło ochronne ekrany z pleksi ochraniające zarówno klientów, jak i kasjerów. Pełną listę otwartych sklepów Pepco można znaleźć TUTAJ. Warto wziąć jednak pod uwagę godziny ich funkcjonowania. Jak czytamy na stronie Pepco.pl są czynne od 8:30 do 18:00 lub od 9:00 do 18:30 w tygodniu i od 8:30 do 15:00 lub od 9:00 do 15:30 w soboty.

Maseczki ochronne od polskich marek, które kupicie online >>