Jak samemu zrobić maseczkę ochronną?

W związku z pandemią koronawirusa maseczki ochronne (zaraz po żelach antybakteryjnych) stały się produktem pierwszej potrzeby. Bo choć nie ma gwarancji, że ochronią nas przed zarażeniem, pomagają zmniejszyć jego ryzyko – nawet te robione samodzielnie w domu. Według najnowszych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), powinni je nosić nie tylko chorzy lecz... wszyscy. Podobnego zdania jest także polski rząd, który właśnie wprowadził nakaz noszenia maseczek. Bez maseczki nie będziemy mogli wychodzić od najbliższego czwartku, tj. 16 kwietnia 2020 roku.
Jak więc zrobić maseczkę ochronną w domu? Macie dwie możliwości. Jeśli choć trochę umiecie szyć – nieważne czy na maszynie czy też ręcznie – możecie skorzystać z naszego wykroju i maseczkę ochronną po prostu uszyć (podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku). Jeśli jednak to dla was czarna magia, jest alternatywne rozwiązanie. Możecie zrobić maseczkę ochronną z bandany! 

Jak zrobić maskę ochronną z bandany?

Jak zrobić maseczkę z bandany? To banalnie proste. Jedyne czego będziecie potrzebować oprócz kwadratowej bawełnianej chusty, to dwie gumki – recepturki albo gumki do włosów. Co dalej? Z pomocą przychodzi krótki filmik instruktażowy, który na swoim FanPage'u udostępniła haitańsko-amerykańska aktorka i modelka, Garcelle Beauvais. I który w mgnieniu okaz stał się wiralowym hitem. Okazuje się bowiem, że wystarczy odpowiednio złożyć bandanę, by w mgnieniu oka zamieniła się w ochronną maskę. Tylko tyle i aż tyle! Zresztą zobaczcie same.