Zwróciłyśmy się do ekspertek – twórczyń marki Balagan Studio, aby zdradziły nam swoje sposoby na pielęgnację skóry naturalnej.

Balagan to polska marka, produkująca wygodne, proste, codzienne buty i akcesoria - ponadczasowe klasyki. Ich kultowe buty słyną z wygody, wysokiej jakości i przywiązania do najdrobniejszego detalu. Styl produktów Balagan łączy estetykę new-vintage z miejską nonszalacją i tradycją rzemiosła.

W tym roku, w duchu idei naprawy zamiast wyrzucania, troski o to co już mamy Balagan wypuściło własną linię produktów do pielęgnacji i zainicjowało współpracę z WoshWosh – ekspertami od renowacji. Naprawa już wyprodukowanych rzeczy jest dobra dla środowisku i wspiera odpowiedzialną konsumpcję. To nie metka, a wspomnienia czynią rzeczy ulubionymi – dajmy im drugą szansę!

Podstawy użytkowania skórzanych akcesoriów

Unikaj przemoczenia skórzanych butów. Pod wpływem wody, skóra straci swoją elastyczność, co wpłynie na jej trwałość i urodę, oraz komfort użytkowania. A jeśli nieoczekiwanie spotka cię deszcz - wysusz skórzane buty, torby i akcesoria w temperaturze pokojowej, bez suszarki czy grzejnika.

Usuwaj regularnie zabrudzenia, najlepiej z użyciem specjalnych preparatów. Usuniesz nie tylko to, co na powierzchni, ale również zanieczyszczenia, które wniknęły w głąb skóry.

Jeśli chcesz odłożyć torebkę na jakiś czas, wypełnij ją tkaniną lub gazetą, dzięki czemu nie zmieni kształtu, leżąc długo w szafie.

Jak zadbać o skórzane buty? Pielęgnacja w trzech prostych krokach

1. Oczyść dokładnie but

Zobacz także:

Szczotkę do czyszczenia zwilż wodą lub specjalnym produktem. Użyj jej do delikatnego wyszorowania cholewki i podeszwy buta. Pozostaw go do naturalnego wyschnięcia.

2. Za pomocą szmatki lub miękkiej, małej szczotki nałóż wosk lub balsam na suchą powierzchnię skóry.

Produkt do pielęgnacji natłuszcza, nawilża i chroni przed uszkodzeniami oraz wilgocią.

3. Aby dodatkowo zabezpieczyć buty, użyj impregnatu.

Regularna impregnacja jest równie ważna, co czyszczenie. Dzięki nim, skóra pozostaje miękka i elastyczna a zarysowania mniej widoczne.

fot. materiały prasowe

A co, jeśli domowa pielęgnacja nie wystarczy?

Nasze ulubione rzeczy to wiele wspólnie przebytych kilometrów i bagaż wspomnień. Nie wyrzucaj swoich butów, a daj im drugą szansę.

Balagan połączył siły z WoshWosh – specjalistami od czułej renowacji. Zaopiekują się butami i torebkami, przywracając im świetność, kiedy trzeba będzie odświeżyć buty na nowy sezon, naprawić je czy wymienić zużyte elementy. Korzystajmy z fachowej wiedzy i doświadczenia szewców i rzemieślników - to dzięki nim nasze ulubione buty wrócą do łask, a torebki przetrwają jeszcze wiele sezonów, by za kilka lat cieszyć nas sentymentem, podobnie jak teraz te odziedziczone po naszych mamach i babciach.