Kim jest Natalia Janoszek? Wiek, wzrost, wykształcenie, kariera, życie prywatne

Natalia Janoszek to polska modelka, aktorka i piosenkarka, która od lat podbija zagraniczny rynek. Urodziła się 15 czerwca 1990 w Bielsku-Białej, co oznacza, że w tym roku obchodziła 32. urodziny. Choć mierząca 165 cm wzrostu gwiazda Bollywood największe sukcesy odnosiła w Indiach, to na co dzień mieszka w Polsce. Jak sama przyznała w rozmowie z „Dzień dobry TVN” w 2019 r., „bycie singielką w Indiach nie jest łatwe (...) tym bardziej, że Hindusi lubią pokazać, kto tu rządzi”. 

Janoszek jest pierwszą aktorką z Polski wyróżnioną dwukrotnie indyjską nagrodą filmową JIFFA w kategorii „aktorka międzynarodowa” (2018 i 2019). Absolwentka Lee Strasberg Theatre and Film Institute i Uniwersytetu Warszawskiego na wielkim ekranie debiutowała w 2012 roku główną rolą w bollywoodzkim filmie „Dreamz”. Szerokim echem odbił się również jej udział w amerykańskim dokumencie „The Green Fairy” oraz głośnej ekranizacji powieści Blanki Lipińskiej „365 dni”. Inne produkcje, w jakich można ją zobaczyć to: „Chicken Curry Law”, „Death Rang” i „The Swing of Things”. 

Natalia Janoszek na Festiwalu w Cannes w 2019 roku / fot. Matt Winkelmeyer/Getty Images

To jednak nie koniec sukcesów. Natalia Janoszek, zanim na dobre zagościła w świecie filmu, wielokrotnie reprezentowała nasz kraj w konkursach piękności, takich jak Miss Peace International 2009, Miss Ocean International 2011, Supermodel International 2012 czy Miss World Peace 2015. W 2016 roku wydała książkę „Za kulisami Bollywood”, w której opowiada o początkach swojej kariery w Indiach i jak funkcjonuje tamtejszy rynek. 

Natalia Janoszek – kolacja z greckim miliarderem

Natalia Janoszek bardzo chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych. Aktorka od lat wspiera m.in. organizacje WWF oraz UNICEF. W 2021 roku na jednej z platform aukcyjnych pojawiła się wyjątkowa licytacja, której nagrodą była kolacja z 32-letnią gwiazdą Bollywood. Jak się później okazało, była to bardzo kosztowana nagroda. Grecki miliarder Victor Restis za spotkania w towarzystwie pięknej i utalentowanej Polski, które odbyło się w luksusowej restauracji w Atenach, zapłacił milion dolarów

Choć cała akcja miała charakter charytatywny, a zdobyta fortuna wsparła potrzebujących, Janoszek musiała zmierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami ze strony internautów i internautek. Dziwi mnie fakt, że pod artykułem o aukcji za milion dolarów najwięcej do powiedzenia miały właśnie kobiety, które w większości twierdziły, że „nigdy by się nie sprzedały”, nawet jeśli dochód miałby być przeznaczony na cele charytatywne – mówiła w rozmowie z Pudelkiem. 

Natalia Janoszek w „Tańcu z Gwiazdami 13”

Natalia Janoszek to jedna z uczestniczek zbliżającej się wielkimi krokami 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. W nadchodzącym sezonie aktorka stworzy duet z Rafałem Maserakiem, który w przeszłości dwukrotnie cieszył się z końcowego triumfu, zdobywając Kryształową Kulę w parze z Anna Muchą i Julią Kamińską. Udział polskiej gwiazdy Bollywood w hitowym show Polsatu został oficjalnie potwierdzony w połowie lipca za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sama zainteresowana radosną dla siebie nowiną również pochwaliła się w sieci.

Jak byłam mała powiedziałam mamie, że muszę zostać gwiazdą żeby zaprosili mnie do „Tańca z Gwiazdami”. Mała Natalka skacze dziś z radości, a duża chyba jeszcze nie wie na co się pisze… Trzymajcie kciuki i do zobaczenia już niedługo w Polsacie – napisała na Instagramie.  

Przypomnijmy, że kolejna odsłona „Tańca z Gwiazdami” będzie emitowany w poniedziałki, począwszy od 29 sierpnia, o godz. 20:05. Relacja z każdego odcinka do sprawdzenia na Glamour.pl.

Natalia Janoszek – Instagram 

Natalia Janoszek to niekwestionowana gwiazda Internetu. Aktorkę, piosenkarkę i uczestniczkę 13. edycji „Tańca z Gwiazdami” na Instagramie, gdzie znajdziecie ją pod nazwą @nataliajanoszek, obserwuje prawie 2 miliony użytkowników. Na swoim profilu 32-latka publikuje m.in. migawki z sesji zdjęciowych, a także planów filmowych. Kilka z nich znajdziecie w naszej galerii.