Natalia Nykiel karierę zaczęła bardzo wcześnie. Jako osiemnastolatka zgłosiła się do muzycznego programu talent show The Voice of Poland i doszła w nim do ścisłego finału. Niedługo potem rozpoczęła solową karierę, stawiając na świeże, elektroniczne brzmienia, jak i wyrazisty wizerunek.

Natalia Nykiel promuje nowy singiel „P.R.I.D.E.”

Aby opowiedzieć własną historię, wykrzyczeć swoje prawdy i wyszeptać skryte lęki artystka zaprasza nas do chemiczno-baśniowej krainy w stylu dark romantic. To podróż przez fantastyczną dystopię, mroczną i niezrozumiałą, ale wciągającą i elektryzującą. Utwór „P.R.I.D.E.” to zaledwie pierwszy wycinek niepokojącego universum nowego projektu Natalii. Na pewno najmniej mroczny – informuje management artystki. 

Premierze utworu towarzyszy spektakularny teledysk w reżyserii Łukasza Zabłockiego. To świadoma i dojrzała kreacja, która swoją kontynuację będzie miała w kolejnych wideo do nowej płyty. W tym widzimy artystkę w nowej fryzurze, ale też w odważnych, jak na nią przystało, stylizacjach. Natalia śmiało odsłania ciało, możemy dostrzec cellulit, jej skóra nie została poddana obróbce. Widać, że artystka dobrze czuje się w swoim ciele i potrafi czerpać z niego frajdę, jest ono dla niej polem do twórczych eksperymentów. To świetnie pasuje do utworu, który wypuszczony w lipcu, a mówiący o celebrowaniu i szanowaniu naszej szeroko pojętej różnorodności podkreśla, że to zadanie na cały rok, na każdy dzień a nie tylko na wybrany okres.

Leżące u podstaw naszej europejskiej kultury wartości - takie jak równość, tolerancja czy otwartość – są niezniszczalne, a ich istota nie powinna być nigdy przedmiotem żadnej dyskusji. Jeżeli dodamy do nich największą siłę poruszającą świat do przodu, czyli miłość dotkniemy istoty piękna. Choć dla każdego może ono mieć inne oblicze – mówi artystka o utworze „P.R.I.D.E.” z nadchodzącego albumu.

Natalia Nykiel metamorfoza: gwiazda postawiła na reverse ombre

W wideo towarzyszącemu singlowi P.R.I.D.E. uwagę zwracają nie tylko stroje, lecz także nowa fryzura Nykiel, która postawiła na szalenie modną koloryzację reverse ombre, czyli odwrócone ombre. Polega ono na zafarbowaniu na ciemno dolnej partii włosów. Ten trend królował na początku lat 00. Ostatnio wrócił do łask, choćby za sprawą Billie Eilish, która zdecydowała się na jego zielono-czarną wariację. Natalia wybrała wersję mocno nawiązującą do tego, co na głowach miałyśmy choćby w roku 2000. Ta fryzura jest bardzo efektowna i wyróżnia z tłumu, jednak wymaga sporo zachodu, zwłaszcza jeśli na górze decydujemy się również na koloryzację.

fot. Łukasz Zabłocki

Natalia Nykiel: jak przez lata zmieniał się styl polskiej wokalistki

Natalia Nykiel oczywiście nie po raz pierwszy zaskakuje swoim wizerunkiem. Artystka ma nosa do trendów i każda nowa muzyczna odsłona, to dla niej okazja, by eksperymentować z włosami, makijażem czy strojami.

Warto podkreślić, że od początku swojej kariery wokalistka wspiera młodych projektantów, takich jak np. Karolina Miko, Aleksandra Kucharczyk, Adrian Krupa, ale często pokazuje się również w projektach Gosi Baczyńskiej czy Mariusza Przybylskiego.

Artystka wielokrotnie zaskakiwała również kostiumami scenicznymi stworzonymi we współpracy ze swoją wieloletnią stylistką Starką (Iwoną Łęczycką). Kultowe już stylizacje Nykiel to np. marynarka z wizerunkiem Matki Boskiej z sylwestrowego koncertu TVN przekazana na aukcję WOŚP czy marynarka od nieistniejącego projektanta Christiana Paula (który zasłynął w TVP). Były one komentowane przez wszystkich: od blogerek modowych przez dziennikarzy po polityków.

Nykiel swoim stylem, charakterystycznymi makijażami i fryzurami inspiruje nie tylko młode osoby, ale także gwiazdy. Jej kultowe cięcie do ramion powieliło wiele influencerek i celebrytek, np. Maffashion, a charakterystyczne fale retro m.in. Brodka w sesji do najnowszej płyty. Masę zdjęć obrazujących zmiany stylu Natalii znajdziecie na górze strony. 

Natalia Nykiel kariera

Nykiel to jedna z najciekawszych i najbardziej cenionych polskich artystek młodego pokolenia. Ma na swoim koncie mnóstwo wyróżnień i nagród: od złotych, przez platynowe i diamentowe płyty za swoje albumy i single, po międzynarodowe nagrody za teledyski jak choćby Queen Palm International Film w Palm Springs, Fryderyka za ostatni album Origo, czy tytuł Kobiety Roku Glamour. Była też gwiazdą okładki GLAMOUR i to dwa razy!

Współpracowała z najważniejszymi polskimi i światowymi artystami: m.in. Kasią Nosowską, Dawidem Podsiadło, Sokołem, brytyjskim objawieniem muzyki soul Daley'm i Jaredem Leto.

fot. Paweł Zanio

Ostatnim albumem Origo wydanym na rynkach międzynarodowych zaczęła zupełnie nowy rozdział w swojej karierze, album zebrał znakomite recenzje, a Natalia została zaproszona na najważniejsze festiwale w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

Póki co dyskografię Natalii zamyka wspomniany rewelacyjny album Origo, który otrzymał Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Elektronika. Następca płyt Lupus Electro, Discordia i Origo ukaże się jeszcze w tym roku. Nie możemy się doczekać!

Natalia Nykiel zaangażowanie społeczne

Natalia od początku swojej działalności aktywnie wspiera mniejszości. Swoją muzyką rozkochała w sobie środowiska LGBTQ. O jej głośnym występie na Live Festival w Krakowie i przemowie w obronie społeczności LGBTQ w 2019 mówiły wszystkie polskie media. Wykonała wtedy przebój Lady Gagi Born This Way.

Artystka wspiera również fundacje zajmujące się niesłyszącymi dziećmi (nagrała specjalną wersję teledysku do przeboju Pół kroku stąd z udziałem niesłyszących dzieci). Wielokrotnie stawała także w obronie praw kobiet, ponieważ nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach.

Natalia Nykiel podcast

W czasie pandemii Natalia Nykiel, pozbawiona siłą rzeczy jak inni artyści i artystki możliwości koncertowania, postanowiła się podzielić swoją pasją i wiedzą, nagrywając podcast Zrozumieć latino. Porusza w nim ciekawe, jak i ważne tematy, prezentując przy okazji feministyczne zacięcie.

Przy okazji wspomnijmy, że Nykiel nie tylko uwielbia latino, lecz także jest absolwentką Kulturoznawstwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów. A kiedy tylko może odwiedza kraje Ameryki Łacińskiej. Podcast ma na celu zwiększenie świadomości muzyki, której słuchamy i zainteresowanie gatunkami, które dla Polski nie są takie oczywiste.

Opowiadam o utworach, albumach, wykonawcach muzyki hiszpańsko- i portugalskojęzycznej. Jest wiele piosenek, które są popularne w Polsce, ale jako słuchacze i słuchaczki kompletnie nie wiemy, dlaczego są ważne i o czym opowiadają. Dzielę się przy okazji zaskakującymi często faktami historycznymi i kulturalnymi w obrębie muzyki latino. Zapraszam też gości - opisuje swój podcast Nykiel.

Natalia Nykiel „The Voice of Poland”

Natalia Karierę zaczynała we wspomnianym już programie TVP – a dokładnie w drugiej edycji The Voice of Poland. W swoje osiemnaste urodziny wzięła udział w tzw. przesłuchaniach w ciemno. Wykonanie piosenki Trouble z repertuaru grupy Coldplay zachwyciło trenerów. Natalia dostała się do drużyny Patrycji Markowskiej i doszła do samego finału. Tuż po programie zaczęła pracę nad swoim debiutanckim materiałem, który został wydany w postaci krążka Lupus Electro. Znalazły się na nim choćby takie przeboje jak Bądź duży czy Wilk.

Natalia Nykiel Piecki

Natalia Nykiel jest mocno związana ze swoją rodziną i kiedy tylko może, odwiedza rodzinne Piecki położone na Mazurach nieopodal Mrągowa. To właśnie podczas różnych muzycznych wydarzeń w Mrągowie Natalia stawiała swoje pierwsze kroki na scenie.