„Długo pracowaliśmy nad nową linią kosmetyków; jej tworzenie było dla nas magicznym doświadczeniem. Kolekcja kosmetyków świetnie oddaje duch francuskiego wybrzeża, lasów, ziołowych ogrodów i metropolii – czterech elementów bliskich naszym „francuskim” sercom. Udało nam się stworzyć produkty, które łącząc w sobie naturalne składniki z luksusową konsystencją i zapachem, odpowiadają potrzebom współczesnych kobiet”, mówi FridaFagerholm, szef działu Beauty marki & Other Stories.

Linia kosmetyków paryskiego atelier składa się z dwóch Eau de parfum zamkniętych w pięknych flakonach z pompką oraz dziesięciu biodegradowalnych produktów do ciała.

Do każdego produktu z linii ParisAtelier użyto starannie dobranych składników z regionów, które zainspirowały jej powstanie. Wśród kosmetyków inspirowanych wybrzeżem znalazła kojąca woda z kolcolistu i zmiękczające skórę algi zebrane w Bretanii. Produkty z „Ziołowegoogrodu” dzięki użyciu ekstraktom z szafranu i róży z domieszką odżywczego miodu z Prowansji charakteryzują się antyoksydacyjnymi właściwościami. „Leśne” produkty zawierają nawilżający ekstrakt z białej trufli, odżywczy olej śliwkowy oraz masło z Gaskonii. Wody perfumowane z linii „Metropolia” dzięki połączeniu różnych nut i kompozycji zapachowych uchwycają esencje Paryża.