Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do platform streamingowych, że ciężko byłoby sobie wyobrazić codzienność bez prostego dostępu do seriali i filmów w sieci. Nawet stacje telewizyjne mają już swoje serwisy, gdzie może obejrzeć emitowane na antenie choćby oryginalne produkcje, często przedpremierowo dla tych, którzy nie chcą czekać. W ten sposób działa np. TVN i Player.pl.

TVN ma kilka seriali, które zanim trafią do ramówki, pojawiają się na Player.pl. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku produkcji Chyłka z Magdaleną Cielecką w roli głównej czy Motyw z Małgorzatą Kożuchowską, Agnieszką Grochowską i Michałem Czerneckim w obsadzie. Ale na Player.pl można obejrzeć nie tylko produkcje TVN. Platforma oferuje także seriale telewizji Canal+ (w tym również sport i kanały filmowe) w pakiecie od 50 zł miesięcznie, a także HBO za 20 zł miesięcznie, co daj dostęp do kanałów HBO, HBO2 i HBO 3, a także oryginalnych produkcji HBO, m.in. jednego z najpopularniejszych rodzimy seriali Wataha czy kultowej już Gry o tron.

HBO GO – ile kosztuje dostęp? Czy jest okres próbny?

Miesięczny abonament dostępu do oferty platformy HBO GO kosztował do niedawna jeszcze 19,90 zł. Od listopada 2019 podrożał 5 zł i obecnie musimy płacić 24,90 zł. Ale zdecydowanie jest za co. HBO GO to wirtualna wypożyczalnia ponad 200 seriali, w tym wspomnianej Watahy, Gry o tron, Sukcesji, Młodego papieża i Nowego papieża, Genialnej przyjaciółki, Outsidera czy Westworld, a także ponad 800 filmów i wielu tytułów dla dzieci. Nowości wpadają na bieżąco, co tydzień. Wszystkie tytuły dostępne są w języku polskim – z lektorem lub napisami. Jednocześnie można je oglądać na 2 urządzeniach, a korzystać w sumie z 5, czyli np. Smart TV, tablet czy telefon.

To, czym HBO GO kusi swoich klientów, to bez wątpienia okres próbny. Na czym polega? Przez tydzień możecie korzystać z oferty serwisu bez żadnych opłat. Wystarczy tylko, że zarejestrujecie się podając imię i nazwisko, maila oraz hasło zabezpieczające. Jeśli będziecie chcieli kontynuować, po 7 dniach zapłacicie 24,90 zł. Jeżeli nie zdecydujecie się dalej korzystać z platformy, nie zostaniecie obciążeni żadnymi kosztami.

Netflix – ile kosztuje abonament? Jak działa okres próbny?

Jedną z najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce jest bez wątpienia Netflix. Dzięki niej oglądamy co miesiąc nowe seriale, filmy, dokumenty, animacje oraz programy. Doczekaliśmy się już pierwszego polskojęzycznego serialu Netflixa 1983 wyreżyserowanego przez Agnieszkę Holland, Kasię Adamik, Olgę Chajdas oraz Agnieszkę Smoczyńską, a w produkcji jest kolejny – W głębi lasu, na podstawie powieści Harlana Cobena z Agnieszką Grochowską i Grzegorzem Damięckim w obsadzie. Nie sposób nie wspomnieć o Wiedźminie. To właśnie Netflix zdobył prawa do przeniesienia na mały ekran historii wymyślonej przez Andrzeja Sapkowskiego, a w roli Geralta z Rivii obsadził Henry’ego Cavilla. Do tego trzeba oczywiście dołożyć takie hity platformy jak Stanger Things, Sex Education, Dom z papieru, Mindhunter i wiele innych seriali. Jeśli chodzi zaś o filmy, Netflix zaczął się liczyć również w oscarowej rozgrywce. W 2020 o statuetki walczyły takie obrazy, jak m.in. Irlandczyk Martina Scorsese czy Historia małżeńska Noah Baumbacha, a rok temu Roma Alfonso Cuaróna.

Aby mieć do nich dostęp do wszystkich tych tytułów miesięcznie trzeba zapłacić 34 zł. To w tej chwili najtańszy plan, pozwalający oglądać na telefonie, tablecie czy Smart TV. Ale są też droższe, bardziej zaawansowane opcje.W pakiecie standard, który kosztuje 43 zł, dostajemy to, co jest w planie podstawowym, ale mamy do dyspozycji jakość HD i większą liczbę ekranów do jednoczesnego oglądania. Najwyższy plan to natomiast koszt 52 zł. W planie premium Netflix oferuje dostęp do aż 4 ekranów jednocześni i jakość Ultra HD. Co istotne, bez względu na to, jaki pakiet wybierzemy można w każdej chwili anulować członkostwo. Netflix nalicza comiesięczna opłatę od momentu rejestracji konta

Amazon Prime Video – ile kosztuje? Czy jest dostępny w Polsce?

Carnival Row, Top Clancy’s Jack Ryan, The Grand Tour czy The Boys to tylko niektóre z produkcji, jakie można obejrzeć na stosunkowo nowej na polskim rynku platform Amazon Prime Video, która jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych. Czy jest w stanie konkurować z Netflixem czy HBO? Na pewno się stara, gdyż serwis odjął współprace z jednym z dostępnych w naszym kraju operatorów komórkowych T-Mobile. Klienci T-Mobile za subskrypcję płaca 13 zł miesięcznie. Mogą też skorzystać z darmowego 7-dniowego okresu próbnego i bez problemu zrezygnować w każdym momencie.

Zobacz także:

Jeżeli nie jesteśmy klientami T-Mobile za pół roku dostępu do ofert Amazon Prime Video musimy zapłacić 2,99 zł miesięcznie, zaś po 6 miesiącach opłata ta wzrasta do 5,99 euro. Darmowy okres próbny w przypadku wszystkich użytkowników, nie tylko korzystających z pakietów T-Mobile również wynosi 7 dni. Z Prime Video można korzystać jednocześnie na 3 urządzeniach za pomocą aplikacji lub przeglądarki. Jest też opcja pobrania oglądanych przez nas produkcji na iPhone’a czy iPada. Założenie konta jest bardzo proste, ale niestety nie ma opcji stworzenia kilku osobnych profili tak jak ma to miejsce w serwisie Netflix.

Apple TV+ – ile to kosztuje? Czy jest dostępny okres próbny?

The Morning Show, świetny serial z Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve'em Carrellem w rolach głównych, to tylko jeden z powodów, dla których warto założyć konto w serwisie Apple TV+. Produkcję spokojnie obejrzycie w tydzień, a właśnie tyle wynosi darmowy okres próbny jeśli chodzi o tę platformę. Aby umożliwić sobie darmowe korzystanie z platformy podajecie oczywiście dane karty płatniczej, a jeżeli nie zrezygnujecie w ciągu 7 dni, z konta zostanie pobrana kwota 24,99 zł. Właśnie tyle kosztuje miesięczny abonament Apple TV+.