Jeśli chodzi o premiery na Netfliksie, kwiecień 2023 zapowiada się niezwykle interesująco. W trzecim miesiącu roku oferta popularnego serwisu streamingowego zostanie rozszerzona o kolejne sezony naszych ulubionych produkcji, jak również o totalne nowości. Nie zabraknie polskich akcentów. Chętnie spędzimy w ich towarzystwie ostatnie zimowe i pierwsze wiosenne wieczory tego roku. Oto pełna lista nowości na nadchodzące tygodnie i rekomendacje redakcji. Sprawdź, co warto obejrzeć w tym miesiącu. 

Netflix: nowości na kwiecień. Co obejrzeć w tym miesiącu? 

Co warto obejrzeć w kwietniu 2023 na Netfliksie? Jedną z najciekawszych propozycji wydaje się serial „Awantura” z gwiazdami amerykańskiego kina: Stevenem Yeunem i Ali Wong. Punktem wyjścia dla tej pełnej czarnego humoru opowieści jest incydent przemocy drogowej, do którego dochodzi między dwojgiem obcych sobie ludzi. W kolejnych odcinkach spór między nimi się zaostrza, odsłaniając historię ich życia i związków. Zapowiada się tym lepiej, że serial wyprodukowało studio A24, które w tym roku zgarnęło dziewięć Oscarów, m.in. za najlepszy film „Wszystko Wszędzie Naraz”. Premiera już 6 kwietnia.


Innym interesującym tytułem zdaje się być film, o którym ostatnio głośno było głównie ze względu na tytuł (hiszpańskojęzyczna publiczność zarzuca mu wulgarny podtekst). Chodzi o familijną produkcję „Chupa”, wyreżyserowaną przez  Jonása Cuaróna, czyli syna nagrodzonego Oscarem, cenionego reżysera, Alfonsa. Rzecz opowiada o  przyjaźni nastoletniego chłopca z chupacaprą – mitycznym stworzeniem z meksykańskiego imaginarium. Bez względu na kontrowersje wszystko wskazuje na to, że warto obejrzeć. Na Netfliksie od 7 kwietnia.

Nowością znad Wisły będzie zaś komedia romantyczna „Gorzko, gorzko” Tomasza Koneckiego. Historia podrywacza, za wszelką cenę próbującego skraść serce pięknej nieznajomej, która za chwilę ma stanąć na ślubnym kobiercu z innym facetem, powinna obronić się aktorsko. W rolach pierwszoplanowych występują bowiem Mateusz Kościukiewicz, Rafał Zawierucha, Zofia Domalik i Agnieszka Więdłocha. Premiera 26 kwietnia.

fot. materiały prasowe

Jeśli chodzi o rodzime tytuły, wielu widzów i wiele widzek zainteresuje też pewnie „tęczowo-narodowa” komedia Piotra Kumika „Kryptonim Polska”.  Produkcja z Borysem Szycem, Maciejem Musiałem, Antkiem Królikowskim i Magdaleną Maścianicą jest niewątpliwie ciężkostrawna i nie brakuje w niej grubo ciosanego humoru. Mimo to trudno nie docenić celności pewnych obserwacji na temat polskiego, spolaryzowanego (z jednej strony lewicowo-progresywnego, z drugiej skrajnie prawicowego) społeczeństwa, jakie przynosi. Na Netfliksie od 12 kwietnia. 


Kolejną rodzimą produkcją wartą nadrobienia, jeśli jeszcze nie widzieliście i nie widziałyście, jest „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Obraz z Piotrem Głowackim w roli głównej inspirowany jest historią legendarnego boksera z Auschwitz, który w czasie II wojny światowej walczył o przetrwanie na obozowych ringach. Przedwojenny pięściarz z Warszawy w wadze koguciej, Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, stał się dla współwięźniów symbolem ocalenia nadziei i godności w nazistowskim piekle. Debiut na platformie: 9 kwietnia.

Co jeszcze warto zobaczyć w najbliższym czasie? Więcej nowości Netfliksa na kwiecień 2023 znajdziecie poniżej. 

Netflix kwiecień 2023: seriale. Co warto obejrzeć?

„Klub zakochanych w byłych” WKRÓTCE NA NETFLIX

Piątka nietypowych nieznajomych tworzy grupę wsparcia i próbuje zacząć życie na nowo po rozstaniach z byłymi.

„Nowy Eden”: Sezon 2 WKRÓTCE NA NETFLIX

Wyspy wciąż nie można opuścić, ale pojawiają się na niej nowe zagrożenia. Wybucha wojna o wolność, zaś Astrid realizuje swoje plany wobec Nowego Edenu.

„War Sailor”: Limited Series 2/04/2023

Gdy wybucha II wojna światowa, dwaj marynarze na norweskim handlowcu muszą sprostać brutalnej rzeczywistości, aby przetrwać znienawidzony konflikt.

„Wyśpiewać kontrakt” 4/04/2023

Program reality, w którym młodzi latynoscy artyści muszą zaimponować gwiazdom muzyki, takim jak Lex Borrero, Tainy i Rauw Alejandro, żeby podpisać kontrakt życia.

„Awantura” 6/04/2023

Incydent przemocy drogowej, w którym uczestniczy dwoje nieznajomych, wywołuje konflikt, który wyciąga z nich to, co najgorsze.

„Przez ocean” 7/04/2023

Marsylia, lata 40. XX wieku. Dwoje Amerykanów i ich sojusznicy pomagają artystom, pisarzom i innym uchodźcom uciec z Europy w czasach II wojny światowej.

„Rodzinne więzy” 7/04/2023

Życie pewnej dziennikarki staje na głowie, gdy próbując chronić brata przed organami ścigania, wplątuje rodzinę w knowania barona narkotykowego.

„Adwokat rozwodowy Shin” 8/04/2023

Motywowany osobistą tragedią pianista, który został prawnikiem, próbuje odnaleźć się w zawiłym świecie rozwodów i wywalczyć dla swoich klientów wygraną — za wszelką cenę.

„Teściowa z piekła rodem”: Sezon 2 12/04/2023

Po pobycie w więzieniu wścibska Isadir wraca do swojej powiększającej się rodziny i nowych znajomych, kochanków i okazji, by namieszać w życiu Carlosa i Alice.

„Toothpari: Ukąszenie miłości” 20/04/2023

Zbuntowana wampirzyca ze złamanym zębem zakochuje się w nieśmiałym dentyście z Kalkuty — czy rozdzielą ich ludzkie i nadprzyrodzone siły?

„Facet z Florydy” 13/04/2023

Skompromitowany i zadłużony gliniarz wraca na rodzinną Florydę, żeby zrealizować podejrzaną misję, po czym pakuje się w mordercze poszukiwanie skarbu.

„Obsesja” 13/03/2023

Romans szanowanego londyńskiego chirurga z narzeczoną jego syna przeradza się w erotyczne zauroczenie, które może odmienić ich życie na zawsze.

„Queenmaker” 14/04/2023

Nękana wyrzutami sumienia specjalistka od rozwiązywania problemów zwraca się przeciw byłemu pracodawcy i wspiera kampanię wyborczą obrończyni praw człowieka.

„Dyplomatka” 20/04/2023

Dyplomatka dostaje prestiżowe stanowisko ambasadorki w Wielkiej Brytanii. Pracy nie ułatwia jej trudne małżeństwo ze znanym politykiem i międzynarodowy kryzys.

„Brudne diamenty” 21/04/2023

Gdy syn marnotrawny niemal doprowadza rodzinne imperium do bankructwa, jego brat powraca do antwerpskiej diamentowej dzielnicy, żeby zrobić porządek.

„Małżeństwo po indyjsku”: Sezon 3 21/04/2023

Swatka Sima Taparia pomaga znaleźć miłość kolejnym gotowym na małżeństwo singlom z Londynu i Nowego Delhi, przy okazji sprowadzając ich na ziemię.

„Pracujące mamy”: Sezon 7 26/04/2023

W finałowym sezonie Kate i przyjaciółki szukają równowagi między zawodowymi sukcesami a spełnieniem w życiu osobistym. Nie jest łatwo, ale śmiech pomaga.

„Miłość i muzyka” 26/04/2023

Nikt nie może i nikt nie powinien żyć bez miłości. Taki wniosek płynie z serialu biograficznego o życiu słynnego argentyńskiego rockmana Fito Páeza.

„Firefly Lane”: Sezon 2: Część 2 27/04/2023

Nawet największa przeszkoda nie stanie na drodze wieloletniej przyjaźni Kate i Tully. Ale czy na pewno nic nie może rozdzielić ich na zawsze?


„Pielęgniarka” 27/04/2023

Nowa pielęgniarka zaczyna podejrzewać, że głód uwagi jednej z jej koleżanek może wiązać się z serią zgonów pacjentów. Serial oparty na faktach.

„Łasuch: Sezon 2” 27/04/2023

Wyjątkowy chłopiec jelonek Gus zostaje uwięziony przez Ostatnich Ludzi. W ucieczce chce pomóc także niedawno poznanym hybrydom. Nie mają wiele czasu.

„Goldin: Raj kolekcjonerów” 28/04/2023

Ken Goldin i jego łebska ekipa dostarczają nam mnóstwa wrażeń w tym programie o domu aukcyjnym specjalizującym się w przedmiotach kolekcjonerskich.

Netflix kwiecień 2023: filmy. Co warto obejrzeć?

„Erozja” 1/04/2023

Dziennikarkę, która przy porodzie straciła dziecko i sama otarła się o śmierć, prześladują w jej własnym domu koszmarne wizje i niewidzialna siła.

„Głodni” 8/04/2023

Dla utalentowanej młodej kucharki z baru ulicznego praktyki u owianego złą sławą bezwzględnego szefa kuchni okazują się ciężką szkołą życia.

„Chupa” 7/04/2023

Podczas wizyty w Meksyku samotny chłopiec zaprzyjaźnia się z mitycznym stworzeniem mieszkającym na ranczu jego dziadka, co staje się początkiem wspaniałej przygody.


„Królowie ulicy: Miłość górą” 7/04/2023

Kiedy babcia Chetty zostaje porwana przez ekspolicjanta, Ticky i Baboo podejmują śmiałą misję ratunkową, w której pewną rolę odgrywają też naszyjnik i musical.

„Och, Belinda” 7/04/2023

Idealne życie młodej aktorki staje na głowie, gdy zgadza się zagrać w reklamie — i nagle zostaje przeniesiona do świata swojej bohaterki.

„Uciekające królowe” 14/04/2023

Cztery najlepsze przyjaciółki — i ich nowy domowy kurczak — wreszcie wyruszają w podróż, którą zaplanowały jeszcze w liceum. Czy uda im się uniknąć kłopotów?

„Siedmiu królów musi umrzeć” 14/04/2023

Po śmierci króla Edwarda wojownik Uhtred z Bebbanburga i jego towarzysze podróżują przez rozdartą Anglię z nadzieją, aby wreszcie ją zjednoczyć.

„Zjawiska” 14/04/2023

Trzy kobiety badające zjawiska nadnaturalne zostają poddane testowi, gdy znika ich lider, ojciec Pilón. Film inspirowany prawdziwą grupą Hepta.

„Power Rangers: Once & Always” 19/04/2023

Rita Odraza powraca i powstrzymać mogą ją tylko Power Rangers. Ale czy po 30 latach drużyna nadal ma siłę ratować świat?

„Jeszcze jeden raz” 21/04/2023

W 40. urodziny Amelia życzy sobie, żeby wrócić do roku 2002 i znów mieć 18 lat. Szybko zaczyna jednak tego żałować, bo wciąż przeżywa ten sam dzień.

„Gorzko, gorzko!” 26/04/2023

Nieustępliwy podrywacz przekonany, że może zdobyć serce każdej kobiety, bierze na cel nieznajomą, która wkrótce ma wyjść za syna ambitnego polityka.

„The Awkward Weekend” 27/04/2023

Weekend mający upamiętnić zmarłego przyjaciela przybiera kłopotliwy obrót, gdy zaskakujący gość doprowadza do konfliktów w zżytej grupie znajomych.

„Przewodnik po miłości” 21/04/2023

Amerykanka pracująca w biurze podróży trafia do Wietnamu, gdzie pewien niezależny przewodnik otwiera jej oczy na piękno pełnego przygód życia.

„Alias” 28/04/2023

Stanowczy agent wywiadu przechodzi trudny test moralności, gdy podczas infiltracji grupy przestępczej nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z synkiem jej szefa.

„Swatka” 27/04/2023

Pracownik biurowy mocno zakochuje się w pięknej stażystce i podąża za nią do pustynnego kurortu, gdzie zachodzą dziwne zjawiska.

„W uścisku” 21/04/2023

Para ze Stambułu ucieka przed skandalem i zaczyna nowe życie w miasteczku nad Morzem Egejskim. Szybko odkrywa jednak, że miejscowi chcą się ich pozbyć.

Netflix kwiecień 2023: filmy i seriale dokumentalne. Co warto obejrzeć?

„Lewis Capaldi: Co u mnie” 5/04/2023

Ten osobisty dokument opowiada o tym, jak Lewis Capaldi ze zwykłego nastolatka z jednym wiralowym numerem został nominowaną do nagrody Grammy gwiazdą muzyki pop.


„Amerykańska obława: Sprawa zamachowców z Maratonu Bostońskiego” 12/04/2023

Archiwalne nagrania, wstrząsające rekonstrukcje i wywiady na wyłączność rzucają nowe światło na tragedię — i dwóch braci — którzy sterroryzowali całe miasto.

„Jak się wzbogacić” 18/04/2023

Pieniądze nami rządzą — ale nie muszą. Ekspert finansowy Ramit Sethi pomaga osobom z całych Stanów Zjednoczonych wieść bogate życie.

„Najdłuższa trzecia randka” 18/04/2023

Gdy Khani i Matt poznali się przez aplikację randkową, nie sądzili, że COVID-19 zmieni ich spontaniczny wypad do Kostaryki w wielomiesięczną przygodę.

„Imperium szympansów” 19/04/2023

Wielka grupa szympansów z ugandyjskiej dżungli musi radzić sobie ze złożonymi relacjami społecznymi i rodzinnymi oraz trudnymi sporami terytorialnymi.

Netflix kwiecień 2023: dla dzieci i młodzieży. Co warto obejrzeć?

„CoComelon”: Sezon 8 10/04/2023

Wesoły i kolorowy serial, dzięki któremu dzieci uczą się, śpiewając znane i lubiane piosenki, a przy okazji świetnie się bawią.

„Dzieciak rządzi”: Powrót do kolebki: Sezon 2 13/04/2023

Szef Bobas opuszcza Korporację Bobas i razem z Tiną zakłada start-up mający podbić rynkową niszę — segment „trudnych” dzieci, które niełatwo pokochać.

„Oggy Oggy”: Sezon 2 17/04/2023

Od ośnieżonych górskich stoków po morskie głębiny — Oggy Oggy i jego uroczy miauczący przyjaciele wspólnie przeżywają niezwykłe i bardzo zabawne przygody.

„Ada Bambini, naukowczyni”: Sezon 4 22/04/2023

Do drużyny naukowców — Ady, Ignasia i Rózi — dołącza w tym sezonie Benny B., który ma świetne pomysły i niesamowitego psa robota.

„Reksin”: Sezon 3 27/04/2023

Reksin uwielbia rodzinę Maxa, ale wciąż zastanawia się, czy na świecie jest więcej reksinów — rozpoczyna więc wielką przygodę, żeby to ustalić.