To już oficjalne – Netflix wchodzi na rynek gier! Jak donoszą media zza oceanu, streamingowy gigant ogłosił to w opublikowanym we wtorek 20 lipca liście do swoich akcjonariuszy. Tym samym potwierdziły się krążące już od dłuższego czasu doniesienia na temat najnowszej strategii światowego lidera rynku VOD. Nie jest tajemnicą, że prace nad wprowadzeniem gier wideo do oferty Netflixa są jeszcze na dość wczesnym etapie. Wiadomo już jednak, że firma w pierwszej kolejności będzie koncentrować się na grach na urządzenia mobilne.

Netflix wprowadza gry wideo - co już wiemy?

Dokładna data wprowadzenia gier wideo do oferty Netflixa na razie nie jest znana. Wstępnie mówi się, że pierwsze produkcje mają pojawić się na platformie już w przyszłym roku. Za ekspansję na rynek gier online odpowiedzialny będzie tam zatrudniony w ubiegłym tygodniu Mike Verdu, czyli były kierownik w Electronic Arts i Facebooku. Co ciekawe, Netflix poszukuje obecnie także nowego pracownika na stanowisko deweloperskie, co może sugerować, że firma ma w planach także tworzenie swoich własnych tytułów.

Warto dodać, że niecierpliwi internauci postanowili nie czekać na oficjalne ogłoszenia i sami dokopać się do interesujących ich informacji odnośnie gamingowej ekspansji Netflixa. Jednym z nich był dziennikarz Steve Moser, który w kodzie Netflixa doszukał się grafiki przedstawiającej przygodową grę akcji o nazwie Ghost of Tsushima oraz kontrolera do konsoli PlayStation 5: DualSense.

To jednak nie wszystko. Moser odkrył, że głęboko w kodzie serwisu ukryto także grafiki o wymownej nazwie N Gaming oraz nową usługę o roboczej nazwie Shark z logo w kształcie płetwy rekina.

Gry na Netflix - czy będą dodatkowe płatne?

Dla tych wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z gamingowej oferty Netflixa, ale nie chcą narażać się na dodatkowe koszty, mamy bardzo dobrą wiadomość. Jak wynika z oficjalnych ogłoszeń przedstawicieli amerykańskiego przedsiębiorstwa, gry wideo będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników serwisu w ramach abonamentu.

Cieszycie się, że Netflix wkracza w branżę gier?