W popkulturze coś powoli zaczyna się zmieniać na lepsze. Twórcy i twórczynie zarówno literatury, jak i filmów, a zwłaszcza seriali coraz częściej decydują się pokazywać osoby do tej pory marginalizowane, pomijane. Coraz większa różnorodność, odpowiednia reprezentacja w kulturze sprzyja kształtowaniu się bardziej otwartych, tolerancyjnych postaw w naszym społeczeństwie. Dlatego też bardzo ucieszyła nas wiadomość, że doczekamy się kolejnej produkcji Netflixa w tym duchu i to w dodatku polskiej!

Netflix z kolejną polską produkcją! Powstaje film na podstawie powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej

Okazuje się, że rozpoczęły się prace nad filmową adaptacją powieści Fanfik Natalii Osińskiej, którą w 2016 roku wydała Krytyka Polityczna. Produkcją zajmuje się Orphan Studio i właśnie pojawiło się ogłoszenie, że trwają poszukiwania młodej osoby niebinarnej oznaczonej żeńsko przy urodzeniu (AFAB) lub osoby trans FtM, Ft* na początku tranzycji, w wieku 17-25 lat, mówiącej po polsku. Miałaby ona wcielić się w postać Tośka - transpłciowego bohatera wspomnianej queerowej historii.

Aby wziąć udział w castingu, należy spełnić wyżej wymienione wymagania i wysłać maila z krótkim wideo, w którym opowiada się o sobie. Więcej szczegółów na stronie orphanstudio.eu/fanfik. Czas na wysłanie zgłoszenia jest tylko do 24 lipca! Produkcja zapewnia, że odpowie na każde zgłoszenie, a od końca lipca/początku sierpnia będzie zapraszać wybrane osoby na castingi na żywo w Warszawie.

Bez wątpienia warto docenić, że twórczynie i twórcy tej produkcji zdecydowali się na zatrudnienie osoby, która faktycznie ma podobne doświadczenia jak postać, którą będzie odgrywać. To pozwala na prawdziwą reprezentację mniejszości. 

O czym jest książka „Fanfik” Natalii Osińskiej

Jak zapowiada produkcja nowego obrazu Netflixa, Fanfik to opowieść o brawurowej podróży dwojga siedemnastolatków do życia w zgodzie ze sobą.

Produkcja jednocześnie w optymistyczny i wzruszający sposób, dotknie tematów, z którymi boryka się młodzież.

Wszystko to na kanwie debiutanckiej powieści Natalii Osińskiej wydanej kilka lat temu. Osińska to absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ostatecznie jak wiele osób wylądowała w korporacji. W swoim życiu łączy miłość do książek z pasją do tego, co się dzieje w sieci. Powieść Fanfik jej autorstwa czytelniczki i czytelnicy docenili za świeżość, która bije z przedstawionej przez nią historii dojrzewania. Poznajemy szesnastoletnią Tosię, która dochodzi do tego, że nie do końca zgadza się z tym, że jest dziewczyną. Może nigdy nią nie była? Kiedy rozpoczyna się nowy rok szkolny, na korytarzu poznaje chłopaka, nowego w szkole. Los szczęśliwie łączy tę dwójkę, okaże się, że bardzo siebie potrzebowali w tym właśnie momencie życia, choć nie zdawali sobie z tego. Spoiler alert: nie liczcie na love story! Ale emocji raczej nie zabraknie, bo ta znajomość dla obojga będzie dość rewolucyjna. Pozostaje czekać na ekranizację lub sięgnąć wcześniej po powieść Osińskiej!