Nowa funkcja Instagrama

Choć przed kilkoma dniami Instagram nie działał tylko chwilę, ta sytuacja wywołała spory chaos i niezadowolenie użytkowników tego medium. Cała sytuacja poniosła się szerokim echem, a reakcje były różne, ale wszystkie w podobnym tonie – od lekkiej paniki, przez zdenerwowanie, po falę buntu. Temat żył własnym życiem jeszcze długo po tym, jak sytuacja wróciła do normy. Dziś wiadomo dlaczego. Przyczyną chwilowej awarii Instagrama mogło być wprowadzanie nowej funkcji nametag. Jak się okazuje na tyle praktycznej, że wartej chwilowej trwogi. 

Instagram planuje kolejne zmiany. Możecie nie być zadowoleni

Tym razem chodzi o bardzo przydatną, dotychczas dostępną na Snapchacie jako Snapcode opcję dodawania znacznika, czyli nametaga (znacznika nazwy). Na jakiej zasadzie to działa? Jako cyfrowa, spersonalizowana karta indentyfikacyjna użytkownika stworzona do prywatnych kont. Zaprojektowana została z myślą o tym, by ułatwić wyszukiwanie i śledzenie kont znajomych, których nie znamy z nazwy użytkownika albo właśnie poznanych osób, które chcemy szybciej zlokalizować na Instagramie.  

Jak skorzystać z nowej funkcji Instagrama nametag (znacznik nazwy)?

Wystarczy wejść na swoje konto i przytrzymać ikonkę trzech kresek umiejscowioną w prawym górnym roku. Rozwija się opcja Nametag (znacznik nazwy), którą klikamy. W tym momencie mamy możliwość spersonalizowania swojego tagu dotykając dowolnego miejsca na ekranie. Możemy wybrać dla siebie odpowiedni kolor albo opisującą nas ikonkę.

Jak zeskanować nametag znajomego?

Dalej pojawia się informacja Znajomi mogą zeskanować znacznik nazwy, aby Cię obserwować. Jeśli chcemy zeskanować czyjś nametag, przesuwamy palcem w prawo do aparatu, najeżdżamy palcem na znacznik i przytrzymujemy przycisk u góry lub wybieramy opcję zrobienia zdjęcia klikając skanuj znacznik nazwy.

To bardzo przydatne, jeśli znajomy, którego chcemy dodać ma trudną do odnalezienia nazwę użytkownika. Wtedy po prostu skanujemy jego profil i po wyświetleniu go na naszym ekranie, zaczynamy go obserwować. Istnieje także możliwość udostępnienia własnego znacznika znajomym za pomocą wiadomości tekstowych albo innych platform, np. za pośrednictwem Facebooka albo WhatsAppa.

Na sucho brzmi to może trochę skomplikowanie, ale jeśli spróbujecie z telefonem w ręce, przekonacie się, że wcale takie nie jest. I co więcej, zorientujecie się, że to faktycznie bardzo praktyczne rozwiązanie!

Nowa opcja dostępna jest dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy korzystają z systemu IOS czy Android. Znacie, wypróbowaliście już nową opcję Instagrama, czyli nametag?

Mijają 2 lata od pojawienia się InstaStories! Jak zmieniała się funkcja Instagrama?