Instagram kłamie - wiemy o tym wszyscy. Dlaczego mimo to nadal wierzymy bezkrytycznie w to, co się nam pokazuje? Kiedy widzimy idealne życie, idealne ciała i idealne diety automatycznie zaczynamy się porównywać. I nie ukrywajmy - zazwyczaj wypadamy na tym tle blado. Owsiana sprzeciwiła się temu i udowadnia, że nie wszystko musi być idealne, nie we wszystkim trzeba być na 100%, żeby być dla siebie wystarczającą. Uważa wręcz, że pokazując, że nie musi być idealnie, żeby było dobrze, fajnie i zdrowo, łatwiej zjednać sobie ludzi i przekonać ich do wprowadzania nawet małych, pozytywnych zmian w swoim życiu i sposobie odżywiania.

Sama, mimo tego, że jest dietetyczką, przeszła długą drogę do akceptacji. Kiedyś była grubsza. Restrykcyjne trzymanie się diety pozwoliło jej schudnąć, ale ostatecznie doprowadziło ją do anoreksji. Kiedy wyjechała do Stanów Zjednoczonych popłynęła z prądem "junk foodu", uważając, że skoro nie może tam restrykcyjnie trzymać się swoich postanowień, zupełnie odpuści. Dziś wie, że kluczem do sukcesu, a przede wszystkim szczęścia, jest znalezienie stanu "idealnego" wyłącznie dla siebie. Staranie się, dbanie o siebie, ale nie narzucanie sobie nierealnych wymagań, a na pewno nie wpędzanie się w poczucie winy.

Stop przemocy na talerzu – dr Hanna Stolińska w kolejnym odcinku w kolejnym odcinku #girlTALK >>>

Dietetycy są w Polsce słabo opłacani. Jest też dla nich mało miejsc pracy. Jeśli chcą pracować i zarabiać na swojej wiedzy, muszą te miejsca pracy sami sobie tworzyć. Ta obserwacja i doświadczenie doprowadziły Justynę i dwie jej wspólniczki do stworzenia kursu online "przedsiębiorczy dietetyk", z którego skorzystało już prawie 500 osób. Dzięki niemu młodzi, wchodzący na rynek pracy dietetycy mogą zdobyć wiedzę z zakresu prowadzenia biznesu, pozyskiwania klientów, online marketingu, które pozwolą im zarabiać na swoim zawodzie i pasji w jednym.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.