Większość kobiet jest świadoma tego, że powinno się regularnie czyścić urządzenia do makijażu. Myjemy więc swoje gąbeczki do nakładania podkładu, pędzle, a nawet szczoteczki do brwi i inne narzędzia. Dbamy nawet o to, aby paletki cieni do oczu, pudry i pozostałe opakowania kosmetyków nie pokryły się warstwą kurzu. Okazuje się, że tyle samo uwagi powinnyśmy poświęcać gadżetom do włosów ze szczególnym uwzględnieniem szczotki do włosów i prostownicy. O ile narzędzie do czesania włosów nie jest zaskoczeniem, wiele z Was może zdziwić to, że prostownica również musi być dokładnie i regularnie czyszczona. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Na urządzeniu również gromadzi się kurz oraz brud (tak, nie jest to zbyt sexy, ale inaczej nie da się tego opisać). Jeżeli prostownica nie jest umyta, wszystkie zanieczyszczenia i bakterie przenoszą się na włosy. A to może niekorzystnie wpływać na ich kondycję. Zastanawiacie się, w jaki sposób czyścić prostownicę? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Trendy 2019: kolorowe i tęczowe włosy to hit lata wśród gwiazd. Pokochały je Gigi Hadid, Maffashion i Emily Ratajkowski >>>

W jaki sposób czyścić prostownicę do włosów i dlaczego powinnaś robić to regularnie?

Oprócz kurzu, na prostownicy gromadzą się wszystkie kosmetyki, których codziennie używasz. Sera, olejki, maski nawilżające oraz spreje, nie wspominając o produkowanym przez skórę głowy sebum. Aby utrzymać higienę i mieć pewność, że prostownica nie wpływa negatywnie na kondycję włosów i skórę głowy przez osadzający się na niej brud, należy czyścić ją po każdym użyciu. Nie zajmie Wam to więcej niż 1 minutę, a po kilku dniach powinno wejść w nawyk na tyle, że będziecie to robić z tzw. „automatu”. Po wyprostowaniu włosów odczekajcie, aż urządzenie wystygnie. Następnie przemyjcie wnętrze delikatnie wilgotną szmatką do kurzu lub mokrą chusteczką. Pod żadnym pozorem nie zanurzajcie prostownicy w wodzie!

Oprócz pewności, że prostownica jest czysta i nie zanieczyszcza Waszych włosów, istnieje jeszcze jedna zaleta. Dbając w taki sposób o urządzenie, będziecie mogły dłużej cieszyć się jego sprawnym działaniem!