Nie, nie jest to ani gra na giełdzie ani doradztwo finansowe. Jak się okazuje najmłodszy miliarder płci męskiej na świecie, któremu rzeczony tytuł przyznał magazyn Forbes, jest spadkobiercą największego na świecie stawu hodowlanego z łososiami, a dokładnie ogromnego obszaru zagospodarowanego pod taką właśnie działalność.

Lubicie czytać kryminały? Jedno z wydawnictw chce wam za to zapłacić!

Młodzieniec przejął pałeczkę po ojcu, który przed 5 laty przekazał mu połowę zarządzanego przez siebie przedsiębiorstwa Salmar ASA będącego światowym liderem jeśli chodzi o hodowlę łososia na masową skalę. Tym samym konto chłopaka zasiliła suma ponad 2,5 miliarda funtów. Dziś przedsiębiorca przyznaje, że takie rozwiązanie ma plusy i minusy, bo tak ogromna fortuna w rękach 19-latka może znacząco zaważyć na jego relacjach z rówieśnikami.

Drugim źródłem dochodu pochodzącego z Norwegii 25-letniego Gustava Magnara Witzoe jest modeling, w którym młodzieniec wyraźnie świetnie się odnajduje i odnosi sukcesy. A jego warunki i smykałkę do tej pracy doceniła jedna z wiodących skandynawskich agencji, czyli sam Team Models.

Taka fortuna nie pozostaje niezauważona – ujęcia dokumentujące wystawne życie, jakie prowadzi Gustav Magnar Witzoe na jego instagramowym profilu śledzi ponad 80 tysięcy followersów. I jest na co popatrzeć – młody biznesmen chwali się m.in. własnym porsche, prywatnym samolotem oraz łodzią, które ułatwiają mu odwiedzanie najdalszych i najbardziej bajecznych zakątków świat, od Londynu po Dubaj. Trudno też nie zauważyć, że ma wyraźną słabość do luksusowych marek, m.in. Gucci czy Saint Laurent i kubańskich cygar.

Co ciekawe, jeśli chodzi o zasobność portfela, na świecie są jeszcze dwie równolatki Witzoe, które depczą mu po piętach. Siostry Andersen – 22-letnia Katharina i rok od niej młodsza Alexandra pochodzące także ze Skandynawii, są dziedziczkami majątku szacowanego na miliard funtów.

Może was zainteresować coś jeszcze – jeśli wierzyć zagranicznym serwisom, młody Duńczyk jest singlem!

Gap year - czy warto zrobić sobie w życiu przerwę?