To byłby najgorszy możliwy scenariusz! Faktem jest, że Netflix czasem rezygnuje z seriali, które nie cieszą się szczególną oglądalnością, ale nawet w najgorszych przypuszczeniach nie podejrzewaliśmy, że takie plany mogą objąć taki klasyk! Pogłoski o tym krążyły w sieci od dawna, ale u progu 2019 roku roku warto się z nimi rozprawić.

Netflix stworzy serial na podstawie kultowej powieści Süskinda „Pachnidło”! Mamy zwiastun

Przyjaciele na Netflixie tylko do końca 2018 roku?

Jak się okazuje, Przyjaciołom się upiecze. Owszem, Netflix planuje przeprowadzić gruntowne porządki w swojej filmotece i niektóre produkcji faktycznie znikną z listy, ale z pewnością nie grozi to 10 – sezonowej, ukochanej przez miliony widzów produkcji. Całe zamieszanie wzięło się stad, że Warner Brothers od nowego roku planuje wdrożyć serwis streamingowy, ale serial wymieniono raczej jako przykład jednej z produkcji opuszczających platformę, niż rzeczywisty, potwierdzony wybór.

Serial Przyjaciele będzie dostępny na Netflixie w 2019 roku

Dotychczas wiadomo było tylko, że licencję na serial Netflix wykupił w styczniu 2015 roku, a wątpliwości dotyczyły tego, kiedy ta wygasa. Obstawiano jednak, że to raczej mało prawdopodobne, by oddano walkowerem produkcję cieszącą się tak ogromną, niesłabnąca od lat popularnością. I było w tym sporo prawdy. Jak się dziś okazuje, Netflix zapłacił aż 100 tysięcy dolarów za to, by jeszcze przez rok mieć w swej ofercie powstały 14 lat temu serial. To szokująca kwota zwłaszcza w kontekście tego, że tego rzędu stawki padają raczej w odniesieniu do nowych, wybitnych produkcji (tutaj wymienia się np. film Martina Scorsese „The Irishman” z Alem Pacino i Robertem DeNiro w rolach głównych, który trafi do kin w przyszłym roku). Poza tym, co ciekawe kwota ta trzykrotnie wzrosła względem tego, ile gigant zapłacił rok wcześniej. Wielbiciele Przyjaciół mogą więc spać spokojnie!

Żałowalibyście, gdyby Przyjaciele zniknęli z Netflixa?

„Breaking Bad” wraca! Powstanie film na podstawie kultowego serialu