Bardzo smutna wiadomość dla fanów kina. Nie żyje Chadwick Boseman, gwiazda m.in. filmu Czarna Pantera. Aktor miał zaledwie 43 lata i przegrał czteroletnią walkę z nowotworem jelita grubego. O jego śmierci poinformowała rodzina, publikując w mediach społecznościowych krótkie oświadczenie. Dowiadujemy się z niego, że Boseman zmarł w swoim domu w Los Angeles, w otoczeniu żony i najbliższej rodziny. A także, że praca przy ostatnich produkcjach z jego udziałem, m.in. Pięciu braci w reżyserii Spike’a Lee, miała miejsce jego operacjami oraz wyczerpującą chemioterapią.


Zobacz także: Nowości Netflix na wrzesień 2020. Te seriale i filmy warto obejrzeć! >>>
 

Zmarł Chadwick Boseman. Jak wyglądała jego kariera?

Chadwick Boseman urodził się w 29 listopada 1977.  Jego kariera aktorska zaczęła się od epizodycznych ról w serialach, a debiutem był udział w Brygadzie ratunkowej w 2003 roku. Pierwszą dużą i główną rolę zdobył w 2013 roku, kiedy to zagrał zawodowego baseballistę Jackie Robinsona w filmie 42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy. Rok później Boseman podpisał kontrakt z Marvel Studio na pięć filmów, a pierwszy z jego udziałem – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterówujrzał światło dzienne w 2016 roku. Aktor wcielił się w postać Czarnej Pantery, której to w 2018 poświęcono osobny marvelowski film.


Zobacz także: Filmy Marvela: w jakiej kolejności je oglądać? >>>
 

Obraz, z przeważającą ilością afroamerykańskich aktorów w obsadzie i z afroamerykańskim reżyserem – co jest niestety rzadkością w Hollywood, jeśli chodzi o kasowe produkcje – okazał się prawdziwym hitem. Nominowany był aż do sześciu Oscarów, ostatecznie zdobywając trzy statuetki: najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa, najlepsze kostiumy i najlepsza scenografia. A także stał się jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii – Czarna Pantera zarobiła ponad 1,34 miliarda dolarów przy budżecie szacowanym na 200 milionów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It is with immeasurable grief that we confirm the passing of Chadwick Boseman.⁣ ⁣ Chadwick was diagnosed with stage III colon cancer in 2016, and battled with it these last 4 years as it progressed to stage IV. ⁣ ⁣ A true fighter, Chadwick persevered through it all, and brought you many of the films you have come to love so much. From Marshall to Da 5 Bloods, August Wilson’s Ma Rainey’s Black Bottom and several more, all were filmed during and between countless surgeries and chemotherapy. ⁣ ⁣ It was the honor of his career to bring King T’Challa to life in Black Panther. ⁣ ⁣ He died in his home, with his wife and family by his side. ⁣ ⁣ The family thanks you for your love and prayers, and asks that you continue to respect their privacy during this difficult time. ⁣ ⁣ Photo Credit: @samjonespictures

Post udostępniony przez Chadwick Boseman (@chadwickboseman) Sie 28, 2020 o 7:11 PDT